Akıllı Telefonları Daha Güvenli Hale Getirmenin Kolay Yolları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Akıllı Telefonları Daha Güvenli Hale Getirmenin Kolay Yolları

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

Akıllı Telefonları Daha Güvenli Hale Getirmenin Kolay Yolları

 

Cep telefon kullanımı, neredeyse bir bilgisayar özelliğinde ne varsa size en iyi uygulamaları ile tanışma şansını vermektedir. Bu uygulamalar sayesinde bilgisayar kullanımı eskisinden daha az kullanılmakta bunun yerine Android işletim sistem tabanlı teknolojik ürünler daha fazla tercih edilmektedir. Neredeyse her bireyin elinde oyuncak olan cep telefonlarının bir zaman sonra güvensiz hale gelmesi kullanıcıları korkutmaya yetiyor. Akıllı Telefonları daha güvenli hale getirmenin kolay yolları bulunmaktadır. Bunların tam olarak neler olduğunu az sonra sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız.

Eskiden cep telefonları sadece konuşmaya yarıyordu. Hiçbir özelliği neredeyse bulunmuyordu. Gelişen teknoloji ve büyüyen genç tasarımcılar sayesinde cep özellikli bir ürün oldu. Son 10 yıl içinde değişimler sürekli fark kattı. Derken özellikle bu son 4 sene kadar akıllı cep telefonları, piyasaları altüst etmeye yetti ve arttı. Şimdi neredeyse çoluk çocuğun elinde bile bir akıllı cep telefonu bulunmaktadır. Özellikle oyun uygulaması Google play storenin de değer kazanmasına vesile oldu. Sosyal medya uygulamalarından en çok ınstagram, facebook, twitter, akıllı cep telefonlarının adeta ikonu oldu. Şimdi nesil akıllı telefon devri, teknoloji devridir. Genç beyinlerin vazgeçemediği iletişim devridir. Her şeyin güzel ve kolay olmasından ziyade bu kadar çok fazla özellikler ve uygulamalar akıllı telefonlarda olması bizleri düşündürmüyor değil. Bazen telefonların aniden biten şarjlarına ve donmalarına anlam veremiyoruz. Bütün bunların sebebi cihazlarda kullanılan uygulamaların yoğunluğudur. İhtiyacınız olmayan bu özellikleri azaltmak yine sizlerin elindedir. Gereksiz uygulamaları kullanmayın. Telefon şarj halinde iken konuşma yapmayın .Bu telefonun bataryasının daha çabuk tükenmesine sebep olacaktır.

 

akilli-telefonlari-guvenli-hale-getirmenin-yollari

Akıllı Telefonları Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim?

Cep telefonunuzun güven içinde sağlayabilmeniz için bu kuralları uygulamanız gerekir. Bunlar neler:

  • Şifrelerinizi açıkta bırakmayın. Örneğin elektronik şifrelerin açıkta olması sizin telefonunuzun çalınması durumunda diğer banka ve kimlik bilgilerinize de ulaşacak size zarar verici icraatlarda bulunabileceklerdir. Bu olası durumlardan kurtulmanızın tek yolu, şifrenize kilit koymanız ve önemli veri ve fotoğraflarınızı USB bir flash pakete aktarmanız olacaktır.
  • Gereksiz uygulamaları iptal edin.
  • Cep telefonunuza uyumlu bir virüs programı indirin. Bu kaynağın güvenilir olmasına dikkat ediniz.
  • Dosyalarınızı Wifi ve ortak bilgisayar paylaşımına açık yapmayın.
  • Android Root kilit yöntemini kullanarak telefonunuzu daha güvenli hale getirin. Spam mesajlara cevap vermeyin. E mailinizin çalınma riski olabilir. Akıllı telefonları nasıl güvenli hale getiririm derseniz, yapmanız gereken bu konularda çok dikkatli davranmak ve şifrenizi kontrollü ve güçlü tutmak olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons