Akıllı Telefonunuz Çalışırken Çok Isınıyor Yada Kasılıyor mu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Akıllı Telefonunuz Çalışırken Çok Isınıyor Yada Kasılıyor mu

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Akıllı Telefonunuz Çalışırken Çok Isınıyor Yada Kasılıyor mu

 

akilli-telefonunuz-calisirken-cok-isiniyor-yada-kasiliyor-mu

Bir nebze olsun Akıllı cep telefonu konusunda akıllı işler yapmaya kadir olacağımız bilgilerle karşınızdayız. Şunu belirtmekte fayda var ki Eğer cep telefonunuzdan çok şey bekliyor ve sizin için iyi işler çıkarmasını istiyorsanız kaliteli bir telefona sahip olmalısınız. Bunun başında işlemci, işlemci hızı ve telefonun sabit belleğinin ve Ram belleğinin yeterli düzeyde olması gerekir. Elbetteki her elektronik cihaz gibi saatlerce aynı uygulama yahut oyunla çalışan telefonunuz, şarjının da azalmasıyla ısınmaya başlayacaktır. Bu çok normal bir durumdur .Uzun süreli ara vermeden kullanımlarda bu olumsuzluk telaş edilecek bir durum değildir. Ama ne yaparsam yapayım telefonum ısınıyor ve bizim belirttiğiniz özellik ve kalitelere sahip bir telefonunuz varsa, mutlaka cihazınızda teknik bir sıkıntı bulunmaktadır ya da kullandığınız uygulama büyük bir uygulamadır. Aynen bilgisayarlarımız gibi, Akıllı cep telefonlarında hiç dikkate almadığımız arka planda çalışan ve kullanmadığımız o kadar çok uygulama var ki adeta telefonunuzu kasarak S.O.S verdirir.

Bunun için mutlaka Ayarlar/Uygulama Yöneticisi Menüsünden bunları etkisiz hale getirmelisiniz. Önceden kurduğunuz zamanla da kullanmadığınız programları da kaldırarak telefonunuzun yükünü hafifletebilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuz, aynen bildiğimiz bilgisayar tarayıcıları gibi bir çok çerezi ısrarla biriktirir. 365 Security benzeri bir programla, yahut telefonunuzda var olan bir uygulama ile bunları temizlemeniz yararınıza olur ki bu telefonunuzun hızlanmasına olanak sağlar. Sürekli çekip biriktirdiğiniz fotoğraflar, belleğin azalmasıyla telefonunuza yük olurlar. Bu nedenle kullanmayacaklarınızı silip. Size gerekli olanları açacağınız bir google hesabınıza upload edip yüklemek suretiyle telefonunuzu rahatlatmış olursunuz. Nasıl ki her insan aynı yükü kaldıramaz ve aynı güçte değil. Aynen öylede aldığımız akıllı telefonlar performans bakımından aynı özelliğe sahip değildirler.

Güçlü uygulamalar güçlü bir işlemci, Ram ve Büyük belleğe ihtiyaç duyar. Eğer bunlar sizin telefonunuzda düşük düzey lerdeyse kurusa bakmayın telefonunuzun kasılmasına ve ısınmasına engel olmanızın mümkün olmadığını dostunuz olarak size söylemek durumundayız. Genelde halkımız arasında yaygın olan bir deyiş vardır. “Ucuz etin yahnisi yavan olur”. Bu nedenle telefon bu kriterler çerçevesinde kaliteyi göz önünde bulundurup sürekli işinizi görecek iyi bir şeyler alın kendinize.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons