Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrü Neden Biter | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrü Neden Biter

tarafından 6 Temmuz 2016 Çarşamba

 

Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrü Neden Biter?

Teknolojinin gelişmesinden bu yana, her geçen gün artış gösteren akıllı telefon kullanımı neredeyse herkesin elinde bulunmaktadır. Bu işletim sisteminde büyüyen nesil artık telefonsuz sokağa bile çıkmamaktadırlar. Sürekli yapmış oldukları telefon görüşmeleri, telefonlarında var olan şarjın çabuk tükenmesine sebebiyet veriyor. Özellikle yeni çıkan son model telefonlarda birden fazla özellik olduğu için, kişi bu uygulamaların hepsinden yararlanmak istiyor. Bu sırada farkına varmadan bataryasının hızlı bir şekilde zayıf düşmesine sebebiyet veriyor. Böyle durumlarla karşılaşmamak için, telefonunuzun daha uzun dayanması için, sizlere vereceğimiz önerileri dikkatle uygulamanızı diliyoruz. Telefonunuz Hangi Durumlarda Hızlı Şarj Harcar?

• Ekran ayarlarınızı kontrol ediniz. Parlaklık ayarını çok fazla kullanmanız, pilinizin daha hızlı tükenmesine sebebiyet verecektir.

• Orijinal şarjı ile şarj etmeniz çok önemlidir. Eğer şarj farklı ve cihazınızı yeteri kadar desteklemiyorsa, telefonunuzun daha şarj esnasında daha hızlı ısındığına şahit olacaksınız. Bu da telefonunuzun bataryasına verilen en büyük zararlar arasında yerini almaktadır.

• Telefon şarj esnasında iken, yapılan telefon görüşmeleri sağlıklı olmaz. Şarjın dolmasına izin vermeden sürekli yaptığınız konuşma, bataryanız ölmesine sebebiyet verecektir.

• Telefonlarınızda titreşim özelliğini kullanıyorsanız kapatmanızı tavsiye ederiz. Titreşim hızlı bir şekilde şarjı tüketir.

• Birden fazla uygulama yüklüyse ve RAM çok fazla dolu ise yorulacak, bataryanın çabuk tükenmesine sebebiyet verecektir. Bu yüzden gereksiz dosya ve paylaşımlarını silmeniz gerekir. Hafıza ne kadar boş olursa bir o kadar şarj ömrü uzun gidecektir.

• Telefonu şarj ederken kapalı bir şekilde, hiç telefona dokunmadan, bitme sinyalini duyana kadar beklemenizde fayda vardır.

• Gece yatarken telefonun açık olması, var olan şarjın hızlı tükenmesine sebebiyet verecektir. Böylece şarj dayanıklılığını kaybedecektir. Gece yatarken telefonu kapalı tutunuz.

• Telefonda çok fazla vakit geçirmeyiniz. Hem bu sizin için radyasyon saçacak, hem de pilin zayıf düşmesine neden olacaktır.

• Oyun yüklerken telefonunuzun GB’ın zorlamayın. Telefonunuzun modelinin dışına çıkmayınız. Birde çok fazla oyun oynamak telefonun pil ömrünü fazlasıyla azaltır.

• Telefonunuzu doğru kullandığınız sürece sorun yaşamayacak, hatta daha uzun dayandığını fark edeceksiniz.

Etiketler:

Toplam 1 Yorum Var

  1. Çekmeyen hatlarda telefonun bataryasını çabuk bitiriyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons