ANDROİD İÇİN VİRÜSLERDEN KORUNMADA ETKİLİ SÜPER ADIMLAR | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

ANDROİD İÇİN VİRÜSLERDEN KORUNMADA ETKİLİ SÜPER ADIMLAR

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

ANDROİD İÇİN VİRÜSLERDEN KORUNMADA ETKİLİ SÜPER ADIMLAR!

 

Androidlerde-Virüsten-Kurtulma-Adımları

Android cihazlı telefonların çıkmaya başladığı günden beri güvenlik güncellemeleri ve düzeltmeleri telefonlara gelmektedir. Güvenlik açıkları kapatılıyor ve daha güvenli bir Android için adımlar atılmaktadır. Ancak her ne kadar güvenlik açıkları kapatılsa da virüsler cihazınıza bulaşabilmektedir. Bunun sebebi çoğunlukla Android cihazların yanlış kullanımı olmaktadır. İnternete bağlı cihazlar virüs konusunda tam olarak güvende değillerdir. İnternet üzerinde bir şeyler ararken karşınıza çıkan bir reklam ile birlikte bile virüs bulaşabilmektedir. Durum böyle olunca Android kullanıcıların işi zor oluyor. Kimi zaman virüs ile beraber dosyalar siliniyor kimi zamanda Android cihazda bir yavaşlama söz konusu oluyor. Android’deki Vİrüsten Korunma Yolları Nelerdir? Android’de virüsten korunmanın birkaç yolu vardır. (Ek bir uygulama yüklemek veya daha dikkatli davranarak virüslerden uzak durmak vb.)

Android’deki Virüslerden Korunma 1.Yolu: Virüsten Koruma Programı Yüklemek. Android cihazınızı virüsten korumak istiyorsanız bunun için hazırlanan virüsten koruma programlarını yüklemeniz yeterli olacaktır. Bu yol en etkili yollardan birisidir. Çünkü virüs programları sürekli olarak güncelleme alır ve Android cihazınız daha sıkı korunur. Bir uygulama indirirken, bir siteye girerken sizin için o içeriği ve siteyi kontrol eder ve size bilgi verir yada virüsten korur.

Android’deki Virüslerden Korunma 2.Yolu: Bazı Reklamlar Virüs Olabilir. Android cihazınızda internette dolaşırken bazen reklamlar çıkabiliyor. Bu reklamların hepsi iyi niyetli olmuyor. Bazı reklamlar virüs için oraya konulmuştur. O reklama basınca cihazınıza virüs bulaşabilir. Bazen de bir şeyler indirebilir. Bundan korunmanın yolu ya bir virüs uygulaması yüklemek ya da o reklama basmamaktır. Sanırım virüs uygulaması yüklemek daha iyi gibi görünüyor.

Android’deki Virüslerden Korunma 3.Yolu: İndirmelere Dikkat Edin. Sürekli olarak Android cihazlarda bir şey indiren kullanıcılar nereden indirdiklerine dikkat etmeleri daha iyi olur. Çünkü her içerik temiz olamayabiliyor. Bazı içeriklerde kötü niyetli yazılımlar olabiliyor. Bu sorunun çözümü ise kolay daha güvenilir bir siteden indirme yapmaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons