Cep Telefonu Kullanmanın Zararları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Cep Telefonu Kullanmanın Zararları

tarafından 20 Temmuz 2016 Çarşamba

 

Cep Telefonu

Telefonun icat edilmesinden sonra gitgide yaygınlaşan bir araç haline gelmiştir. Başta çok büyük taşınamayan bir alet olmasına rağmen zaman geçtikçe daha az yer kaplayan daha modern bir şekle bürünmüştür. Yani kolayca taşınabilir bir hale gelmiştir. Artık telefon modeline göre verdiği hizmetler, sağladığı olanaklar değişmektedir. Telefonun sağladığı en güzel özellik sesli görüşmedir. Bunun sayesinde arada ne kadar mesafe olursa olsun aramak istediğimiz herkesi arayabilecek hale geldik. Bunun yanı sıra kısa mesaj sistemi de anında mesaj gönderebilmeyi sağlamaktadır. Sesli ve yazılı görüşme yapmanın yanında görüntülü görüşme, görüntülü mesajlaşma, müzik çalar, oyunlar, internet gibi birçok seçenek sunmaktadır. Cep telefonlarıyla artık internet üzerinden tüm işlemlerimizi gerçekleştirebilmekteyiz.

Cep Telefonu Kullanmanın Zararları

Cep telefonu kullanımı aşırı radyasyon yayması nedeni ile kansere yol açabilmektedir. Beyin hücrelerine verdiği zarar da toplum tarafından bilinmektedir. Bunların yanı sıra uzun süreli kullanımı göz yorulmasına, baş ağrısına neden olmaktadır. Aynı zamanda yüksek sesli müzik dinlemekte geçici veya kalıcı işitme kayıplarına neden olabilmektedir.

Cep Telefonunun Zararlarından Korunma Yolları

Hayatımızdan çıkartabilmek mümkün olmasa da karşı karşıya kaldığımız zararlar azaltılabilir. Araç kullanırken cep telefonu kullanımı bırakılmalı, yüksek sesli ve uzun süre kullanılmamalıdır. Gerekmedikçe hamile bayanlar ve çocuklardan uzak tutulmalıdır. Telefon görüşmesi yapılırken kulaklık ve mikrofon kullanmak zararı en aza indirgemeye yardımcı olmaktadır. Bozulmuş cep telefonları doğaya bırakılmamalı geri dönüşüm yapılmalıdır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons