Cep Telefonundaki Radyasyon ve Korunma Yolları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Cep Telefonundaki Radyasyon ve Korunma Yolları

tarafından 14 Haziran 2016 Salı

 

Cep Telefonundaki Radyasyon

Cep telefonlarından yayılan radyasyon en çok yeni doğan bebeklere ve anne karnındaki bebeklere zarar verdiği dikkat çekmektedir. Radyasyon yayan ve elektromanyetik alan oluşturan cep telefonları beyin hasarları, tümör, kanser ve üreme bozuklukları gibi birçok hastalığı tetikliyor. Hemen Hemen vücutta etkilenmeyen hücre bulunmuyor.

Cep Telefonundaki Radyasyon Sonucu Oluşan Hastalıklar

Araştırmalara göre cep telefonu radyasyonu sonucunda en çok zarar gören kişilerin anne karnındaki ve yeni doğan bebeklerin olduğu düşünülmüştür. Kanser hastalıklarından üreme bozukluklarına kadar radyasyonun verdiği birçok zarar vardır. Cep telefonundan yayılan radyasyon göğüs kanseri ve tümör gibi rahatsızlıkları tetiklediği gözlemlenmiştir. Yapılan araştırmaya göre telefonlarını kendi yakınlarında kullanan erkeklerde sperm sayısının daha az olduğu gözlemlenmiştir.

Radyasyondan Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Cep telefonlarının sohbet aracı olmadığı bilinmelidir. Telefon radyasyonundan korunmak için tedbirler almak gerekir. Bu tedbirler şöyledir. Mutlaka telefonla konuşurken kulaklık kullanılmalıdır. Mümkün olduğunca telefon kapalı tutulmalıdır. Yatarken telefonu baş ucuna koymamamız gerekir. Telefonla en az on milimetre uzaklıktan konuşulmalıdır.

Cebe göre radyasyon

Yeni bir telefon almaya karar verdiğimiz zaman bizim için önemli olan telefonun işlemcisi, ram miktarı, ekran çözünürlüğü ve daha pek çok özelliktir. Ama birçoğumuzun görmezden geldiği sar değeri gerçeği bulunmaktadır. Sar değeri telefonun yaydığı radyasyon miktarı olarak kabul edilir. Kabul edilen maksimum limit vardır. Bu limite çok yakın ya da aşmış telefonlar olduğu gibi radyasyon yaymayan modeller de vardır. Çin malı telefonlardan uzak durmak gerekir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons