Dokunmatik Ekranlarınızı Korumak İçin Öneriler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Dokunmatik Ekranları Korumak İçin Öneriler

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

Dokunmatik Ekranları Korumak İçin Öneriler

 

Dokunmatik-Ekranları-Koruma-Önerileri

Akıllı telefonlar ve tabletler derken dokun matik ekranlar tamamı ile hayatımıza girmişlerdir. Gün boyu elimiz ekranların üstünde olmaktadır. Durum böyle olunca telefonlarımız ve tabletlerimiz bazen hasarlara ve çizilmeler ile karşı karşıya gelebilmektedir. Ufak bir sürtme ile birlikte bile ekranınızda koca bir çizik oluşabilmektedir. Bunu önleminin birçok yolu var ancak en önemli tüyo ekranlara kibar davranmaktır. Özellikle dokun matik ekranlı bir cihaz aldığımızda ekranın hiç çizilmemesini isteriz. Bir süre sonra dokun matik ekranın çizilmesi ile bunun pekte önemi kalmaz ve bazen ekran koruyucusunu bile kullanmayız. Size dokun matik ekranın çizilmesine karşı alabileceğiniz altın değerinde bilgileri “Dokun matik Ekranları Korumak İçin Öneriler” adlı makalemizde vereceğiz. Ekran koruyucu takmak.

Dokun matik ekranın çizilmemesi için alabileceğiniz ilk önlem ekran koruyucusu takmak olacaktır. Ekran koruyucularını telefon bayilerinde veya diğer elektronik mağazalarında rahatça bulabileceğiniz fiyatları gayet uygun şeylerdir. Dokun matik ekranın üstünde ince bir tabaka takılır ve dokun matik ekranınız zarar görmez. Dokun matik ekranınız zarar görmez ancak üstüne taktığınız tabaka çizilir ve yine kötü bir görüntü oluşur. Bu yol sadece dokun matik ekranın asıl kısmının zarar görmemesini sağlar. Yine de işe yarar bir çözüm olabilir. Kılıf takmak. Dokun matik ekranınızın çizilmemesi için ikinci yol kılıf takmaktır. Dokun matik ekranlı cihazları en etkili koruma yöntemidir.

Piyasada binlerce akıllı telefon kılıfı ve tablet kılıfı bulunmaktadır. Bu kılıflar sadece ekranı korumakla kalmaz cihazınızın tamamını korurlar. Ancak kullanırken yine de ekranın çizilebileceğini unutmayınız. Bu yol da tamamen etkili bir yöntem değildir fakat cihazınız yere düşse dahil cihazınızın ekranına veya cihaza herhangi bir zarar gelmez. Dokun matik ekranlı cihazları cebinize veya çizilecek yerlere koymamak. Dokun matik ekranınızın çizilmemesi için üçüncü yol o cihazları sert cisimler ile yan yana koymamaktır. Özellikle cebinizdeki bozuk para vb. şeyler dokun matik ekranınızı kolaylıkla çizebilir. Dokun matik ekranlı cihazınızı boş bir cebinize koymanız iyi olur. Ayrıca o cebinize sert bir cismin çarpmamasına dikkat edin. Dokun matik ekranınızı silerken dikkat etmek. Dokun matik ekranın çizilmemesi için dördüncü ve son adım ise dokun matik ekranı silerken yavaş bir şekilde silmektir. Her bulduğumuz bez ile dokun  matik ekranınızı silmek ekranın çizilmesine sebep olacaktır. Özellikle de tişört veya gömlek ile ekranı silmek yanlış bir yoldur. Dokun matik ekranınızın çizilmesi bu sayede daha çok çizik ile karşı karşıya kalacaktır. Dokun matik ekranınızı silmek için elektronik mağazalarında bulunan ekran silme bezlerinden alın. Bu bezler ekranınızı çizmeden siler.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons