Huawei P9’un Çıkış Tarihine Az Kaldı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Huawei P9’un Çıkış Tarihine Az Kaldı

Tufan Yıldız
tarafından 22 Aralık 2015 Salı
Arkada bırakmak üzere olduğumuz 2015 yılı içerisinde en çok satan telefonlar listesinde 3. sırayı almayı başaran Huawei, başarılı olduğunu düşündüğümüz P8 akıllı telefon modelinin ardından bugünlerde yeni P9 modeli için hazırlık yapılıyor.
 

Arkada bırakmak üzere olduğumuz 2015 yılı içerisinde en çok satan telefonlar listesinde 3. sırayı almayı başaran Huawei, başarılı olduğunu düşündüğümüz P8 akıllı telefon modelinin ardından bugünlerde yeni P9 modeli için hazırlık yapılıyor. Son birkaç hafta içerisinde gündemi Mate 8 modeli meşgul ediyordu. Şimdiyse onun yerini Huawei P9 almış bulunmakta.

Çin kaynaklı son haberlere göre Huawei, tarih Mart 2016’yı gösterdiğinde Huawei P9 modeli ile birlikte karşımıza çıkacak. Şimdilik Huawei P9 tasarımı nasıl olacak bilinmiyor. Cihaz tasarımıyla ilgili basın kaynaklarına hiçbir sızıntı olmadı. Fakat yeni akıllı telefon modelinin teknik özellikleriyle ilgili önemli iddialar ortaya atılmakta. Huawei P8 akıllı telefon modeli arkada bıraktığımız Nisan ayrı içerisinde duyurulmuştu. Bu sebepten ötürü firma tarafından yine aynı bir tercih yapılması mümkün gözüküyor. Telefon Mart veya Nisan aylarında karşımıza çıkacak. Peki, Huawei P9 akıllı telefon modeli hangi donanımsal özelliklerden oluşacak? Huawei P9’un özellikleri belli oldu mu? İşte detaylar…

Huawei P9 Teknik Özellikleri

Önemli teknoloji kaynaklarının ortaya attığı bazı iddialara göre Huawei P9 akıllı telefon modelinde HiSilicon Kirin 950 yongasının kullanılması bekleniyor. Yani bu yonga setinin Huawei Mate 8’le aynı olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun ekran genişliğiyse 5.2inç olarak belirlendi. RAM olarak da 4GB ile oldukça iddialı bir konumda olacak. Tüm bunların yanı sıra parmak izi okuyucu sensöre sahip olması, yerel depolama alanının 128GB kadar olacağı yönünde ortaya atılan iddialar Huawei P9’u akıllı telefon kullanıcılarının gözünde oldukça cazip hale getiriyor. Aynı zamanda bu telefon kutusundan Android 6.0 “M” Marshmallow sürümüyle çıkacak.

Huawei P9 Fiyatı Ne Kadar Olacak

Şimdilik Huawei P9 fiyatı ne kadar olacak bilinmiyor. Fakat önümüzdeki haftalarda Huawei P9 fiyatı, özellikleri ile ilgili gelişmeler daha da netlik kazanmaya devam edecek.

Oldukça uygun fiyat aralıklarında gelişmiş donanımsal özelliklere sahip akıllı telefon modellerini teknoloji pazarına süren Çin merkezli teknoloji üreticileri her dönem teknoloji takipçilerinin radarına takılıyor. Huawei firmasının da Apple, Samsung gibi devlerin ardından en çok satış yapan teknoloji üreticilerinden bir tanesi olması bu durumu yeterince net bir şekilde açıklıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons