Newkia İsimli Yeni Bir Firma Nokia Donanımında Android'li Cihazlar Üretecek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Newkia İsimli Yeni Bir Firma Nokia Donanımında Android’li Cihazlar Üretecek

Can Devecioğlu
tarafından 16 Eylül 2013 Pazartesi
Nokia'nın eski çalışanlarından Thomas Zilliacus'un yaptığı açıklama büyük olay yarattı. Zilliacus, Newkia adında yeni bir akıllı telefon şirketi kurduğunu duyurdu.
 

Son günlerin en büyük gelişmelerinden bir tanesi olan Microsoft’un Nokia’yı satın alması, yavaş yavaş sonuçlarını göstermeye başlıyor. Uzun yıllar boyunca cep telefonu sektöründe lider olan Nokia’nin pazar payını kaybetmesi ve değişen kullanıcı alışkanlıklarına ayak uyduramaması gibi sebepler firmanın imajını her ne kadar zedelese de dünya çapında halen daha büyük bir kitlesi olan Nokia’nın eski Asya bölgesi başkası Thomas Zilliacus yaptığı açıklamayla teknoloji gündemine oturdu.

Microsoft, Nokia’yı Satın Aldı! başlıklı haberimizden bu satın almanın detaylarını öğrenebilirsiniz. Thomas Zilliacus’un yaptığı açıklamaya dönecek olursa, Zilliacus Newkia adında yeni bir firma kurduğunu duyurdu. Nokia’dan ayrılan bazı önemli mühendisleri bir araya toplayan eski Nokia çalışanı Thomas Zilliacus, Nokia donanımı içerisinde Android işletim sistemi çalıştıracağını ve bu cihazları satışa çıkaracağını resmen ilan etti.

Dün sizlere Nokia Lumia Üzerinde Android İşletim Sistemi başlığında duyurduğumuz haberle oldukça örtüşen bu gelişme ile Android işletim sistemli cihazlara yenilerinin ekleneceğini söylemek mümkün ancak bu cihazların ülkemize gelip gelmeyeceği oldukça belirsiz. Henüz çoğu detayın belirsiz olduğu bu gelişmeye ilişkin yeni haberleri sizlerle paylaşacağız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons