Telefonların Üzerindeki Etiketler Kalkıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Telefonların Üzerindeki Etiketler Kalkıyor

Tufan Yıldız
tarafından 28 Kasım 2014 Cuma
Telefonların tasarımlarında görüntü kirliliğine sebep olan üretim bilgileri etiketleri artık kalkıyor. Detaylar haberimizin devamında.
 

Cep telefonlarında görüntü kirliliğine sebep olan üretim bilgileri etiketleri artık zorunlu olmayacak. Cihazların üzerinde üretim bilgilerini yazan etikerler cihazların tasarımlarını olumsuz yönte etkiliyordu. Üreticiler bu etiketleri yasal zorunluluktan dolayı cihazın üstünde bulundurmak zorundaydı.

Cihazların tasarımlarını olumsuz yönte etkileyen bu durum artık ortadan kalkıyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barrack Obama geçtiğimiz günlerde imzaladığı elektronik etiket yasasıyla birlikte artık cihazların üzerinde etiketler yer almayacak. Durum böyle olunca üreticilere tasarım konusunda daha çok yer açılacak diyebiliriz.

Peki üretim bilgileri nerede yer alacak?

Elektronik etiket yasasıyla birlikte cihazın imei bilgilerinden tutun üretim bilgilerine kadar cihazın içinde özel bir yazılım ile birlikte depolanacak. İhtiyaç duyulduğu zaman bilgilere bu yazılım sayesinde ulaşılacak.

:: Sizce telefonların arkasında bulan üretim bilgileri etiketi görüntü kirliliğine sebep açıyor mu?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons