Ubuntu İşletim Sistemleri Telefonlar İçin 2014 Yılı İşaret Ediliyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Ubuntu İşletim Sistemleri Telefonlar İçin 2014 Yılı İşaret Ediliyor

Can Devecioğlu
tarafından 21 Şubat 2013 Perşembe
Bu yılın başında duyurulan Ubuntu'nun akıllı telefonlar için mobil işletim sistemine sahip ve Ubuntu'nun ürettireceği akıllı telefonların çıkış tarihi olarak 2014 yılının ilk ayları işaret edildi.
 

Birkaç ay önce Ubuntu’nun mobil sürümü duyurulmuş ve Galaxy Nexus akıllı telefonda büyük ölçüde işletim sisteminin işlevleri ve arayüzü sergilenmişti. Fakat tanıtım sonrası kullanıcıların çoğu Ubuntu işletim sistemli cihazların ve işletim sisteminin kısa bir süre sonra satışa ve dağıtıma çıkacağını düşündüğü için bir yanlışlık yaşanmıştı.

Kullanıcı tarafında Ubuntu’nun mobil işletim sistemi merakla beklenirken diğer yandan sektöre bu şekilde yeni bir isim daha girmiş olacak. Ubuntu, hem kendi adını taşıyan akıllı telefonları piyasaya sürecek hem de Android işletim sistemli ve uyumlu cihazlar için Ubuntu Touch’ı yayınlayacak ve bu sayede isteyen Ubuntu meraklıları telefonlarına Ubuntu mobil sürümü yükleyip deneyebilecek.

Durum bu şekilde olunca haliyle kullanıcıların beklentisi de yükseliyor. Sabırsızlanan kullanıcılara yönelik olarak The Wall Street Journal tarafından yapılan bir haberde, Ubuntu’nun akıllı telefon üreticilerine kendi markasıyla ürettireceği cihazların önümüzdeki Ekim ayında piyasaya çıkacağına dair bir bilgi verildi. Kullanıcıların konu hakkındaki sorular sormasının ardından da Ubuntu tarafından yapılan açıklamada cihazların en erken 2014 yılının ilk aylarında piyasaya çıkabileceği söylendi. İşletim sisteminin büyük oranda hazır olduğu ancak operatör ve donanım testlerinin vakit alacağından bahsedildi.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons