Yakında Ekran Çatlamaları Son Bulacak! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yakında Ekran Çatlamaları Son Bulacak!

Tufan Yıldız
tarafından 13 Haziran 2014 Cuma
Telefon kullanıcılarının en büyük dertlerinden birisi olan ekran çatlamasına artık çare bulunuyor. Detaylar haberimizin devamında.
 

Mobil cihaz kullananların en çok muzdarip olduğu konulardan birtanesi cihazlarını düşürdüklerinde ekranlarının çatlaması veya kırılmasıdır. Darbelerde veya cihazın düşmesinde ekranların çatlamasını engellemek için bir çok alternatif yöntem bulunuyor. Kırılmayı engelleyen ekran koruyucuları gibi yöntemler her ne kadar çatlağı engellesede tam olarak çözüm olmuyor.

University of Akron’un üzerinde çalıştığı yeni ekran modeli şuanda popüler olan Gorilla Glass’ı tahtından edebilir. Polimer yüzeye saydam elektron katmanı ekleyerek polimerin sertliğini ve esnekliğini oldukça arttırabilecek olan çalışmada, ekran çatlamalarına çare bulunmuş olacak. Araştırmayı yürüten Polimer bilimi profesörü Yu Zhu, çalışmanın sonucunda ortaya çıkacak olan ekran modelinin Gorilla Glass’dan daha ucuz olabileceğinide belirtiyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons