Android Akıllı Kilit Özelliği Yayılıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Akıllı Kilit Özelliği Yayılıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 23 Mart 2015 Pazartesi
Android Lollipop ile ortaya çıkan akıllı kilit özelliği Nexus 4 cihazının ardından diğer telefonlara da geliyor. Cihazları elinizde tutarken artık kilitlenmeyecekler.
 

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in yeni bir özelliği daha aktif hale geliyor. Google, Android Lollipop ile birlikte akıllı kilit özelliği “On-Body Detection” sunuyor. Özellik sayesinde artık telefonunuz elinizdeyken kilitlenme konusunda daha işlevsel bir hal alıyor.

Eğer telefonunuzu oturduğunuz yerde kilitsiz bir şekilde masaya bırakıp giderseniz ya da herhangi bir şekilde unutursanız sistem kendisini otomatik olarak tekrar kilitliyor. Böylelikle istemediğiniz kişilerin özel bilgilerinize ulaşmasını engelleyebiliyorsunuz.

Kilit kaldırıldığı zaman ise cihazı tekrar bir yere koyana kadar yani elinizde olduğu sürece kilit açık kalıyor. Telefonunuz el değiştirdiği zaman kilit açık ise farklı kişilerin eline geçtiği sistem tarafından tespit edilemiyor.

Android 5.0.1 kullanan Nexus 4 cihazlarda kullanılan bu özellik yakın bir zaman içerisinde tüm cihazlara yayılmaya başlayacak.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons