Android APK Yükleme Nasıl Yapılır? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır?

Tufan Yıldız
tarafından 30 Aralık 2015 Çarşamba
Kullandığımız bütün Android uygulamalarının ve oyunlarının, APK adında bir kurulum dosyası vardır. İstendiğinde bu belirttiğimiz APK dosyaları, Android cihazlarımıza indirilebilmektedir. Bu sayede, ilgili oyunları yüklemek mümkün olmaktadır. Bu işlemi yapmadan önce ise Android cihazlarımızın bazı küçük ayar değişikliklerine ihtiyacı olacaktır.
 

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır?

Kullandığımız bütün Android uygulamalarının ve oyunlarının,  APK adında bir kurulum dosyası vardır. İstendiğinde bu belirttiğimiz APK dosyaları, Android cihazlarımıza indirilebilmektedir. Bu sayede, ilgili oyunları yüklemek mümkün olmaktadır. Bu işlemi yapmadan önce ise Android cihazlarımızın bazı küçük ayar değişikliklerine ihtiyacı olacaktır. Bu işlemden bahsettikten sonra, Android APK yükleme nasıl yapılır, anlatabiliriz. Aksi takdirde uyarı mesajı alırız ve işlemlerimizin yapılması mümkün olmamaktadır.

Yükleme İşlemi için yapılacak ayar değişikliği

Bu işlemi gerçekleştirmek için, öncelikle cihazımızın Ayarlar bölümünü açalım. Ayarlar menüsü açıldıktan sonra menü seçeneklerinden Güvenlik yazılı yere tıklayarak, Güvenlik seçenekleri menüsüne girelim. Şimdi listenin aşağı bölümünde bulunan Bilinmeyen kaynaklar bölümünü bulalım. Şimdi işlem yapmamız gereken bölüm burası, bu bölümde Kapalı butonunu sağa doğru kaydırdığımızda, APK dosyası bölümünde yer alan kurulumu yapma bölümünü aktif hale getirelim. Bu işlemi yaptıktan sonra artık rahatlıkla yükleme yapabiliriz.

Android APK Yükleme İşlemi

Yukarıda anlattığımız ayar değişiklikleri yapıldıktan sonra, aslında Android APK yükleme nasıl yapılır sorusunun cevabı da verilmiş olduk. Çünkü artık Android cihazlarımıza rahatlıkla APK kurulum dosyasını indirerek yükleyebiliriz. 


Toplam 3 Yorum Var

  1. Efe kabaracı dedi ki:

    Akp yerine apk olmasi gereken alanlar va yazi iceriginde. Saygilar

  2. Emred. dedi ki:

    Paket ayristirmada hata var sorunu nedendir

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons