Android İşletim Sisteminin Artıları Ve Eksileri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android İşletim Sisteminin Artıları Ve Eksileri

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Android İşletim Sisteminin Artıları Ve Eksileri

 

android-isletim-sistemi-artilari-eksileri

Bilindiği üzere ANDROİD işletim sistemi aramıza katılalı baya seneler geçti. Bu senelerin üzerine işletim sisteminin yeni özellikleri ve yeni dalgalanmalar yaşandı. Yeni güncellemeler uygulamalar ve her şey kullanıcıların oldukça memnun olmasına yardımcı olan etmenler olarak dikkat çekti. Android işletim sistemi birçok telefonu bünyesine katarak giderek büyüme devam eden koca bir işletim sistemi olmuştur. Bu sistemin bu kadar fazla gelişmesinin sebebi ise android işletim sistemini dev firmaların akıllı telefonlarının kullanmasının etkisi bir yana uygulamanın sürekli güncel ve taze olarak tutulmasından kaynaklanmaktadır. LG , SAMSUNG, HTC gibi dev firmalar android işletim sistemini senelerden beri her yeni çıkardıkları telefonlarında kullanmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcılar ise hem bu güzel telefonların tadını çıkartırken hem de Android işletim sistemi ile tanışmaya başlayacaklardır. Bu gibi durumlarda var olan etmenler ise yani artıları ise sürekli güncelleme yapması ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmaya çalışmasıdır.

Artılarını genel de güncel uygulamalardan beslenmesinden bahsetmiştik ama birde uygulamalar ile olan etkileşimlerinden bahsedelim. Bilirsiniz ki gelişen teknolojik çağ da her geçen gün yeni bilgi ve yeni durumlar ortaya çıkmaktadır. Uygulama yöneticileri ise bu yeni durum ve yeni bilgileri sürekli uygulamalarını güncel tutarak paylaşmak istemektedirler. Bu nedenle akıllı telefonun işletim sistemi olan android ile arasında bir etkileşimin olması gereklidir. Nedeni ise versiyon sürümünün artması uygulamanın akıllı telefonda çok yer kaplaması ve ya bu tarz sorunlar uygulamanın yavaşlamasını ve stabil durumdan çıkıp artık arıza durumuna gelmesini sağlamaktadır. Android ise bu gibi durumlara ayak uydurarak son zamanlarda olan uygulamalar ile arasındaki uyumsuzluk sorunlarını büyük ölçüde aşıyor. Bu durumda kullanıcılar tarafından memnuniyet ile karşılanmaktadır. Ayrıca bu gibi durumlarda memnuniyet derecesinin önemli olması her yeni çıkan telefonda kat be kat artarak devam etmektedir. Artık bu gibi durumlarda kalan insanların çok zaman sonra yeni çıkan telefonları dört gözle bekledikleri görülmektedir. Ardından bu telefonlar ile de çok fazla bir birliktelik yaşayan insanlar onların en iyi derece de olmasını ve kullandıkları uygulamaların hızın üst seviye de olmasına ayrıca bir özen gösterirler.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons