Android Kullanıcıları Tehlikede | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Kullanıcıları Tehlikede

Ufuk Atılgan
tarafından 24 Şubat 2015 Salı
Android kullanıcıları tehdit eden malware yazılımların ardı arkası kesilmiyor. Yeni ortaya çıkan PowerOffHijack adlı yazılım kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçiriyor.
 

Android işletim sisteminin atlattığı tehlikeler bitmek bilmiyor. Bu kez tekrar ciddi bir tehlike ile karşı karşıya kalan Android kullanıcıları bu sefer ciddi şekilde tehlike arz eden bir kötü amaçlı yazılım ile uğraşmak zorundalar.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği tehlike altına alan bu zararlı malware yazılımın adı PowerOffHijack. AVG’nin yayınladığı rapora göre, hızlı şekilde yayılmaya başlayan PowerOffHijack, birden fazla Android uygulaması üzerinden cihazlara bulaşıyor.

10 binden fazla sisteme bulaştığı belirlenen PowerOffHijack, telefonunuzu kapattığınız zaman kişisel bilgilerinize ulaşmaya devam ediyor. Kopyalama yapılırken siz farkında olmadan cihazınız üzerinden farklı numaralara aramalar da gerçekleştiriliyor.

Android Lollipop sürümünün tehlike altında olmadığını söyleyen AVG yetkilileri Android 5.0 Lollipop öncesi bir sürüme sahipseniz uygulama konusunda seçici davranmanız gerektiğini söylüyorlar.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons