Android Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Bir Sistemdir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Bir Sistemdir

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Android Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Bir Sistemdir

 

Android-Nedir-Ne-İşe-Yarar

Anroid, telefonlar veya tabletler için üretilen bir işletim sistemi olarak tanımlayabiliriz. Tanımı her ne kadar kısa olsa da işlevi aslında bu kadar kısa değildir. Çünkü Android işletim sistemi akıllı telefonlar için vazgeçilmez bir parçadır. Telefon piyasası her ne kadar farklı işletim sistemi kullansa da Android işletim sistemi de yoğun olarak kullanılan ve geliştirilen bir işletim sistemidir. Milyonlarca telefon ve tablet kullanıcısının cihazında bulunan Android işletim sistemi anlaşıldığı gibi popüler işletim sistemlerinden birisidir. Durum böyle olunca kullandığınız çoğu telefonda da Anroid işletim sistemiyle karşılaşmanız doğallaşmaktadır. Android Ne İşe Yarar? Google’ ında geliştiricisi olduğu Android işletim sistemi birçok öenmli marka tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Android işletim sistemine sahip cihazlarda bulunan Google Play ile birlikte geniş bir uygulama yelpazesine sahip olmaktadırlar.

Android işletim sisteminin ne işe yaradığını soracak olursak Android işletim sistemi cihazların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur ve akıllı cihazın uygulamalar ile birlikte daha uyumlu çalışmasını sağlar. Uygulamalarını Google Play üzerinden indirerek kolayca kullanabilmek sağlanmaktadır. Google Play ve diğer Google ürünleri Android işletim sistemi üzerinde sabit olarak gelmektedir. Android Nasıl Bir Sistemidir? Android işletim sistemi hızlı ve sürekli aldığı güncellemeler ile beraber stabil çalışan bir işletim sistemidir. Bu yüzden de yoğun bir şekilde akıllı cihazlarda görülmektedir. Sürekli güncelleme alması cihazın güvenlik açısından daha sağlam olmasını sağlamaktadır. Her cihaz sürekli güncelleme alamasa da çoğu cihaz kısa zaman dilimlerinde güncelleme almaktadır. Sonuç olarak Android işletim sistemi sürekli yenilenen ve daha da gelişen bir işletim sistemi haline gelmektedir. Ayrıca her geçen gün Android işletim sistemli cihaz sayısı da artmaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons