Android Telefonlarda Hafıza Genişletme İçin Pratik Yol | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Telefonlarda Hafıza Genişletme İçin Pratik Yol

tarafından 6 Eylül 2016 Salı

 

Android Telefonlarda Hafıza Genişletme İçin Pratik Yol

 

android-telefonlarda-hafiza-genisletmek-icin-pratik-yol

Neredeyse hemen hemen hepimiz, android telefon kullanıcısıyız. Eski tuşlu telefonların devrinin kapanmasıyla beraber, kullanımlar da aşırı derecede düşük. Eskiden beri tuşlu telefon kullanan insanlarımız, manuel telefona alıştıkları için android telefona alışamayız düşüncesiyle, eski telefonlarla hayatlarına devam ediyor. Donanım olarak epeyi geliştirilen android ve ios telefonlar günümüzde çok yaygınlaştı ve markalar birbiriyle yarışır konuma geldi. Tuşlu telefon denilince akıllara gelen Nokia bile, akıllı telefonların üretimi sürecinde batma derecesine gelmişti. Tuşlu telefonların üretimini son derece güzel yapan Nokia, android telefona yabancı olunca doğal olarak üretim sağlayamadı ve günümüze ayak uyduramadı.

Günümüz telefonlarına ayak uyduramayan Nokia, batma eşiğine gelmişti fakat geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir haberde, android telefon üreteceğini açıklamıştı ve çalışmalar başlamıştı. Android telefonlar tam donanımlı olmasına rağmen, virüslere ve hafıza dolumuna tamamen elverişli telefonlar. En ufak şeylerde virüs kapan ve hafızayı dolduran telefonların tek dezavantajları da bunlar olarak biliniyor. Virüs kapılmaması için, bilinmeyen sitelere girilmemesi gerekiyor. Virüsten ziyade günümüzdeki şikayetlerden birisi de, telefonda çok program olmamasına rağmen hafızanın hemen dolması. Hafızanın dolması sadece yüklenen uygulamalar ile alakalı değil tabii ki. Uygulamaları yükledikten sonra doğal olarak giriyoruz ve kullanıyoruz. Kullanım sırasında performans harcayan telefonumuz, uygulama içerisindeki boyutlamaları hafızasına birer birer kayıt ediyor. Bu durumun oluşmasıyla da telefon hafızası doluyor ve biz de programlardan olduğunu zannederek programları kaldırmaya başlıyoruz. Programları kaldırdıktan sonra hala devam eden bu probleme kimse anlam veremiyor. Bu sorunun asıl sebebi de, kullandığımız uygulamalar içindeki verilerin telefona kayıt edilmesi.

Peki bu durum karşısında ne yapacağız? Özellikle depolamayı dolduran uygulamalar arasında YouTube, Facebook, Instagram ve Twitter yer alıyor. İzlenen videolar, sosyal medyada çıkan resimlerin boyutu telefona kaydediliyor ve hafıza yeterince doluyor. Bu durum karşısında telefonumuzun ayarlar kısmından uygulamalar kısmına giriş yapacağız. Uygulamalar kısmından, bu programları bularak önbellek hafızalarını kontrol edeceğiz. 15-20 günlük kullanımdan sonra her bir uygulamada en az 100 mb önbellek oluşuyor. Her 15-20 günde bir önbellek kısımlarına gelerek, ön bellekleri temizlemeliyiz. Bu işlem telefonunuzdan veri kaybettirmez ve program başı en az 100 mb yer açmış olur.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons