Android Youtube'yi Arka Planda Oynatabilir Miyiz | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Youtube’yi Arka Planda Oynatabilir Miyiz

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Android Youtube’yi Arka Planda Oynatabilir Miyiz

 

android-youttubeyi-arka-planda-oynatabilirmiyiz

Youtube bildiğimiz üzere günümüzde en çok ziyaret edilen müzik ve video platformu. İsmini akıllara kazıyan youtube, yıllardır müzik ve video konusunda en basit ve en iyi hizmeti veriyor. Bilgisayarın başına geçtiğimizde tarayıcımızın bir sayfasında mutlaka açık olan youtube, aynı zamanda aklllı telefonlarımızda da yer alıyor. Youtube’nin iyi bir özelliği de kesinlikle adult videolar barındırma masıdır. Bu konuda çocuklarımıza ve aile birey lerimize sorun yaratmayan youtube, birçok kanalı da içerisinde barındırıyor. Youtube en geniş müzik platformu olup, kimsenin vazgeçemediği bir klasiktir. Akıllı telefonlarımızda saatlerce film izlediğimiz zamanlar bile oluyor.

Akıllı telefondan müzik dinlerken ekranı kapatıp cebimize koymak istesek de bunu youtube ile maalesef yapamıyoruz. Video ve müzik oynatılırken, ekran açık şekilde elimizde gezdirmek yerine ekranı kapatarak telefonu cebimize koymayı tercih ediyoruz. Video oynarken ekranı kapattığımızda ise, video duruyor ve müziği dinleyemiyoruz. Telefon üzerinden youtube müziklerini arka planda çalıştırmak için programsız bir yöntem şimdilik bulunmuyor. Android işletim sistemli telefonlarda, videoları arka planda oynatmak için harika bir program geliştirilmiş. OGYoutube ismini verdiğimiz program sayesinde, müziği açıp ekranı kapatarak telefonu cebimize koyabileceğiz. Ekran kapalı olsa bile tüm video ve müzikleri oynatan programın bir özelliği de, oynayan klibi hem video hem de mp3 halinde indirebiliyoruz. OGYoutube programını kullanması tabii ki zor değil. Programa öncelikle Google Play Store üzerinden ücretsiz şekilde sahip olacağız. Google Play üzerinden bulunmazsa, internetten aratarak APK dosyasını rahatlıkla indirebilirsiniz.

Ücretli olarak görünen sitelerden kesinlikle indirmeyin çünkü program ücretsiz olarak tüm bünyeye sunulmuş. OGYoutube programını indirip kurduktan sonra, programa giriş sağlıyoruz. Yanlış girdim demeyin çünkü program, normal youtube uygulamasıyla aynı görünümde. Programa girdikten sonra istediğiniz müziği aratın ve oynatmaya başlayın. Video oynarken altta ‘’İndir’’ seçeneği belirecek. Bu seçeneğe tıkladığımızda videoyu ister mp4, ister mp3 formatında indirebiliriz. Video oynarken ekranı kapatmak istiyorsanız, videonun sağ altında bulunan küçük pencereler kısmına dokunun. Dokunduğunuz anca pencere küçülerek uygulama kapanacak ve video telefonunuzun arka planında çalmaya devam edecek. Video küçük şekilde ekrana geldikten sonra ekranınızı kapatabilir ve müziğinizi kesintisiz olarak dinleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons