Android Fotoğraf Gizleme | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android’de Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?

Tufan Yıldız
tarafından 29 Aralık 2015 Salı
Milyonlarca kullanıcı Android’de fotoğraflar nasıl gizlenir? sorusu ile arama yaparak fotoğrafları gizleme yöntemlerine ulaşmaya çalışmaktadır. Bu makalemizde Android cep telefonlarından fotoğrafları gizleme yöntemlerini anlatacağız.
 

Android’de Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?

Hangi model olursa olsun cep telefonlarında kullanıcıların özel dosyaları yer almaktadır. Bu özel dosyaların başka kullanıcıların eline geçmesini ya da görmesini istemeyenler ise fotoğrafları gizleme yöntemine başvurmaktadır. Android işlemcili cep telefonlarında ise fotoğrafların nasıl gizleneceği merak konusu uyandırmaktadır. Milyonlarca kullanıcı Android’de fotoğraflar nasıl gizlenir? sorusu ile arama yaparak fotoğrafları gizleme yöntemlerine ulaşmaya çalışmaktadır. Bu makalemizde Android cep telefonlarından fotoğrafları gizleme yöntemlerini anlatacağız.

 

Gizli Klasör İle Fotoğraflarınızı Gizleyin

Android işletim sistemli cep telefonları, fotoğrafları gizlemek için klasörleri gizleme özelliğini kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. Bu özelliği kullanabilmek adına da bir dosya yöneticisi uygulamasının kullanılması gerekmektedir. Bu dosya yöneticisini indirmek için ES File Explorer uygulamasını indirmek gerekmektedir. Uygulama indirildikten sonra kullanıcının karşısına gelen ekranda yeni bir gizli klasör oluşturmak gerekmektedir. Gizli klasör için ise sol alt tarafta yer alan yeni düğmesine tıklayarak klasör seçeneği seçilmektedir.

Klasörü açmak adına yapılan tüm işlemler bittikten sonra bazen klasör gözükmeyebilmektedir. Klasörü görünür hale getirmek için uygulama ayarlarına girilmekte ve daha sonra da görüntü ayarlarından gizli dosyaları göster seçeneğinin yanındaki kutucuk işaretlenmektedir. Uygulama aşamasına geri döndükten sonra da oluşturulan gizli klasör görünür hale gelecektir.  

Görünür haldeki gizli klasörleri yeniden görünmez hale çevirmek ya da şifre koymak için Vaulty uygulaması önerilmektedir. Bu uygulama sayesinde istenilen fotoğraflara şifre konulabilmekte ya da görünmez hale getirilmektedir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons