Andy Rubin, Android Ekibinin Liderliğinden Alındı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Andy Rubin, Android Ekibinin Liderliğinden Alındı

Can Devecioğlu
tarafından 14 Mart 2013 Perşembe
Android ekibinin önemli isimlerinden Andy Rubin, Android ekibinin liderliğinden alındı. Yerine ise bir başka sevilen isim olan Sundar Pichai getirildi. Söz konusu değişikliğin sebebi ise bilinmiyor.
 

Android dünyasında önemli bir değişiklik yapıldı. Google çatısı altında geliştirilen Android işletim sisteminin başındaki isim Andy Rubin, görevinden alıntı. Google’ın resmi blogunda duyurulan ve direkt olarak Larry Page tarafından yapılan açıklamada dile getirilen bu değişimin sebebi dile getirildi. Andy Rubin hakkında da herhangi bir olumsuz yorum yapılmazken, Andy Rubin’in Google çalışanları arasında Android’i ilk kez fark edip bu işletim sisteminden Larry Page’e bahsettiği dile getirildi.

Android ekibinin liderliğine ise Sundar Pichai getirildi. Yine eski bir Google çalışanı olan Sundar Pichai, Gooogle Chrome’un önemli geliştiricilerinden bir tanesi. 2008 yılından beri Chrome ekibinde yee alan Sundar’dan övgü dolu sözlerle bahseden Larry Page, Chrome’un başarısında Sundar Pichai’nin çok emeği olduğunu, benzer başarıları Android işletim sisteminde de göstereceğine inandıklarını ekledi.

Diğer yandan Andy Rubin, Google içerisinde farklı bir pozisyonda çalışmaya devam edecek. Benzer şekilde Sundar Pichai de Chrome ekibindeki görevinden ayrılmış değil.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons