Cyanogen Google'sız Android Çıkartıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Cyanogen Google’sız Android Çıkartıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 11 Şubat 2015 Çarşamba
Cyanogen cephesinden daha önce gelen açıklamalar da göz önünde bulundurulduğu zaman Google uygumalarına sahip olmayan Android sürümünün kısa bir süre içerisinde gelmesi bekleniyor.
 

Geçtiğimiz günlerde Cyanogen sözcüsü Kirt McMaster, çekirdek seviyesine kadar açık kaynak kodlu bir Android sürümü geliştirmek istediklerini açıklamıştı. Bu açıklama Microsoft, Amazon ve Google’a rakip olan firmalara ilham kaynağı olmayı başarmıştı.

Android’in açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğunu biliyoruz. AOSP adlı Google’ın dağıtımını üstlendiği sürümde ise ek bir uygulama yer almıyor. Yalnızca işletim sistemine gömülü olan uygulamalar mevcut.

Google’ın üreticiler ile yaptığı anlaşmalardan dolayı tüm uygulamalar cihazlara ön yüklü olarak geliyordu. Cihazlar ilk açıldığı an Google hesabınızı girdikten sonra uygulamalara ve mağazaya ulaşabiliyordunuz.

Cyanogen ekibi ise yeni iddialara göre Amazon ve Microsoft ile yeni anlaşmalar yapmaya hazırlanıyor. AOSP’ye çekirdek aşamasında entegre yapıldıktan sonra artık Google yerine Amazon ve Microsoft uygulamaları ön yüklü olarak gelecek.

Bu durumda varsayılan e-posta uygulamalası artık Gmail yerine Outlook olacak. Eğer Microsoft böyle bir anlaşmayı Cyanogen ile yaparsa Google’ın bu durumdan büyük zararlar alması bekleniyor.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons