PowerBank Nedir Nasıl Kullanılır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

PowerBank Nedir Nasıl Kullanılır

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

PowerBank Nedir Nasıl Kullanılır

 

PowerBank-Nedir-Nasıl-Kullanılır

Her sene yenileri çıkan ve bir üst modelinin daha iyi olabileceğini düşündüğümüz android telefonları merakla bekleyerek satın alıyoruz. Seneler boyu kullandığımız Android telefonlarımızı bir süre sonra değiştirerek yeni modellere de geçiş yapıyoruz. Peki her sene yeni modeli çıkan telefonların, taşınabilir bir şarj cihazı üretildiğini de biliyor muydunuz? Sokakta yolda yolakta her yerde kullanılabilecek bir tür şarj aleti olan ve ismi PowerBank adıyla anılan bu cihazlar, hayatımızı kolaylaştırmaya geldi. Geceleri telefonumuzla uğraştıktan sonra, haliyle şarjı azalıyor ve şarja takmadan baş ucumuza koyarak uyumaya başlıyoruz. Şarjı azalan telefonumuzun gece beklediği sürece de biraz daha şarjı iniyor ve sabaha çok az bir şarj derecesiyle işe veya okula gitmek zorunda kalıyoruz.

Peki PowerBank bize nasıl yardımcı olacak? PowerBank taşınabilir bir şarj aletidir ve yolda, okulda, iş yerinde ve birçok alanda telefon yanınızdayken telefonunuzu şarj edebilir. Kibar bir PowerBank sayesinde, telefonunuzu PowerBank’a bağlayarak telefonu bir cebinize, şarj cihazını da öbür cebinize koyarak yürüyüş esnasında bile telefonunuzu şarj edebileceksiniz. Peki bu cihazlar nasıl çalışacak? Bu cihazların çalışması oldukça basit. 10400mh gibi yüksek enerji güçleri de bulunan bu cihazlar, şarj kapasitesine göre telefonunuzu 3 kez bile full konuma getirebiliyor. Evinizde telefonunuzla uğraşırken, PowerBank cihazınızı priz veya bilgisayarın USB yoluyla şarj etmeniz gerekecek. Enerjiyi içerisinde depolayan bu aleti telefonunuza bağlayınca, içerisindeki tüm enerji telefona aktararak şarj etmeye başlayacak. PowerBank isminden de anlamını çıkarabiliyoruz. ‘’Power’’ kelimesi güç anlamına geliyor. ‘’Bank’’ kelimesi ise banka anlamı taşıdığı için ortaya ‘’Güç Bankası’’ kelimesini çıkarabiliyoruz. Güç Bankası’nda toplanan enerjiler USB şarj kablosu yardımıyla telefonunuza aktarılıyor. Bu pratik cihaz sayesinde yolda veya priz olmayan yerlerde şarj bitme durumundan kurtulacaksınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons