System App Remover | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

System App Remover

tarafından 4 Eylül 2016 Pazar

 

System App Remover

 

system-app-remover

Eğer bir android cihaza sahipseniz menüde çıkan ve hiç kullanmadığımız birçok programdan haberdarsınız demektir. Genellikle android cihazlarda hiç kullanılmayan ama arka planda sürekli çalışmaya devam eden bu programlar bizlerin isteği dışında cihaz ile birlikte gelmektedir. Ve telefonumuzun bataryasından ya da raminden kullanarak telefonumuzu kullanma süremizi azaltabilir. Peki androidde istediğimiz uygulamayı kaldırma işlemi nasıl yapılır? Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda yapmamız gereken şey telefonumuza root yönetimi vermektir. Çünkü bazı programlar root yönetimi vermez isek kaldırılamaz ve telefonda değişiklik yapılamaz. Fakat root yönetimi her model için farklılık göstermektedir. Bunun için internetten telefonumuzun modeline göre root yönetimi nasıl yapılır diye yardım alabiliriz. Root yetkisi verdikten sonra ise gayet basit olan bir uygulama ile “System App Remover” uygulamasıyla androidde istediğimiz uygulamayı kaldırma işlemini tamamlayabiliriz. Fakat burada dikkat edeceğimiz nokta sistem için gerekli olan uygulamaları silmememizdir. Yoksa telefonumuzda bu durum sorun yaratabilir.

Androidde istediğimiz uygulamayı kaldırmak için bir başka yöntem de, Rom Toolbox Lite adlı program ile silmektir. Bunun için programı yükleyip, root izni vermemiz gerekmektedir. Sonrasında silme işlemi için App Manager/All Apps’ten silmek istediğimiz programı seçip “uninstall” düğmesini tıklayarak silme işlemini tamamlıyoruz. Bilmemiz gereken bir şey de root izninin cihazın garanti süresinin sonra ermesine neden olmasıdır. Bazen de kendi yüklediğimiz oyunları ya da programları kaldırmak isteriz. Böyle bir durumda androidde istediğimiz uygulamayı kaldırma işlemi için telefonumuzun ayarlar kısmına girmemiz gerekmektedir. “Ayarlar” menüsünden “Uygulamalar” kısmına girip orada kaldırmak istediğimiz programı seçiyoruz. Önce “verileri sil” diyoruz veriler silinince de “programı kaldır” ı seçip silme işlemini tamamlıyoruz. Androidde istediğimiz uygulamayı kaldırma işlemi görüldüğü üzere gayet basit yöntemler ile halledilebilir.

Android cihazların yavaşlamasına ya da gereksiz batarya kullanımına sebep olan bazı kullanılmayan programları kaldırmak birkaç uygulama sayesinde artık sorun olmaktan çıkıyor. Sizler de burada yazanları uygulayarak android cihazınızı gereksiz uygulamalardan kurtarabilirsiniz. Telefonunuzun bataryasının daha uzun süre dayandığını göreceksiniz. Ama daha önce de belirtilenler gibi, uygulama kaldırırken çok dikkatli olmak gerekir. Telefonunuzun sorun çıkarmaması için hangi uygulamayı kaldırmak istediğinizden emin olmalısınız.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons