3 Büyük Telefon Şirketi’nin Gelişim Süreci | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

3 Büyük Telefon Şirketi’nin Gelişim Süreci

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

3 Büyük Telefon Şirketi’nin Gelişim Süreci

 

3-Büyük-Telefon-Şirketinin-Gelişim-Süreci

Geçmişten günümüze gelen ve genişlemekte olan büyük telefon şirketleri’nin nasıl geliştiği ve büyüdüğü hakkında fikirlere sahip olmayan birçok insan var. Tuşlu telefonlardan günümüze gelen dokunmatik telefonlar, şirketlerin gelişimi sayesinde üretilmeye başlanmıştır. Şirketler büyüdükçe ve geliştikçe bütçelerinin de artması sonucuyla daha faydalı araştırmalar ve ürünler ortaya çıkarmışlardır. Peki bu sayılı telefon şirketleri nasıl gelişti ve nasıl büyüdü? Nokia şirketi o kadar eski bir şirket ki kuruluş senesi 1865 olarak geçiyor. Finlandiya ülkesinde ortaya çıkan bu marka, tabii ki ilk başlarda telefon şirketi olarak ortaya çıkmadı. Finlandiya sınırları içinde, bir kıyı kenarında kağıt hamuru değirmeni olarak açıldı. İlk başlarda bisiklet ve araba lastiği gibi ürünler ortaya çıkaran bu şirket, daha sonra Finlandiya merkezde elektronik ürünler fabrikası olarak kuruldu.

Elektronik cihaz olarak üretimine telefon ile devam eden Nokia, zamanla müthiş ciro yaparak üretimine kesintisiz şekilde devam etti. Samsung şirketi’nin aslı ise Kore’ye dayanıyor. Kuruluşu 1969 senesine dayanan Samsung şirketi sahipleri, ilk olarak meyve sebze ticareti ile uğraşmışlar. 1970 senesinde ise tekstil ve inşaat işleriyle yoğunlaşan şirket, renkli TV üretimi de yapıyordu. Gelişim süresi boyunca uçak yapımına bile el atan Samsung, artık telefon üretiminde devleşmiş bir şirket. Samsung kelimesinin anlamı ise üç yıldız olarak biliniyor. Son olarak Apple şirketinden bahsedeceğiz. Günümüzde İphone model telefonları üreten Apple, ilk kuruluşunda plak şirketi olarak çalışıyordu. 1976 senesinde Steve Jobs ve Steve Wozniak ile kurulan bu şirket, isim patenti nedeniyle mahkemelere kadar verilmiştir fakat, Steve Jobs Apple Computer ismini kendisine almayı başarmıştır. Apple günümüzde hem İphone telefonları hem de Apple bilgisayarları gibi ürünleri üretiyor. Bu şirketlerin yanı sıra tüm şirketlerin gelişim süreçleri farklı farklıdır ve aralarında oldukça ilginç gelişim gösteren şirketler de vardır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons