Apple Aygıtlarında Kurtarma Seçeneği Kullanımı Nasıl Yapılır? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple Aygıtlarında Kurtarma Seçeneği Kullanımı Nasıl Yapılır?

Tufan Yıldız
tarafından 16 Aralık 2015 Çarşamba
Apple aygıtlarında fabrika ayarlarına nasıl dönülür? Kurtarma seçeneği nasıl yapılır? En detaylı anlatımı sade şekilde derledik.
 

Kurtarma modu tam olmayan ya da sorunlu yapılan güncellemelerin yeniden sorunsuz bilgisayar üzerinden kurulmasına ve cihazınızın fabrika ayarlarına dönmesine kurtarma modu adı verilir.

Kurtarma modu için gerekli olan eklentiler şunlardır ;

iTunes uygulamasının güncel versiyonu yüklenmiş bilgisayar.

Cihazınızın veri kablosu ve bir adet Apple aygıtı.

İşleme başlamadan önce aygıt üzerinden şayet önemli resim , dosya , müzik , belge vb. varsa yedeklemenizi kesinlikle yapın ve bilgisayarınızın virüs uygulamasını işiniz bitene kadar kapatınız.

İlk olarak bilgisayarınızdan iTunesi açıyorsunuz ve sağ üstteki ikondan Apple kimliğiniz ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz.Daha sonra usb uçlu veri kablonuzu bilgisayara bağlıyorsunuz ama cihazınızı veri kablosuna bağlamıyorsunuz.

Veri kablonuzu yalnızca bilgisayara bağlayacaksınız.

Bu işlemden sonra aygıtınızı tamamen güç tuşundan kapatın ve biraz bekleyin.

Tamamen kapandığından emin olduğunuzda, ortadaki tuşa 10-15 saniye basılı tutun ve bilgisayara bağlı olan veri kablosuna takın. Cihaz üzerinde iTunes logosu çıkana kadarda elinizi home tuşundan çekmeyiniz.

Logomuz çıktığı zaman parmağımızı tuştan kaldırıyoruz ve bilgisayar da 2 yöntem karşımıza çıkıyor.

Güncelle seçeneği.

Geri Yükle seçeneği.

Sizin tercih edeceğiniz seçenek geri yükle zira programı geri yükleyeceğiz.

Geri yükle opsiyonunu seçtikten sonra bilgisayara program dosyası inmeye başlayacaktır ve en sağ köşeden inen dosyanın işleyişini izleyebilirsiniz.

Dosya inerken cihazınız 15 ya da 20 dakika sonra açılacaktır ve sizden ekran parolasını isteyecektir . Bu prosedürü de yaptıktan sonra artık yeni programın inmesini bekleyeceksiniz. Sağ üstte program dosyası indi diye uyarı verir. Ortalama 2 -3 saat gibi bir saatte iner.

Dosya indi nasıl kurulum yapacağım?

Sağ köşeden dosyanın indiğini gördük ve program cihazımıza inmedi hala aynı duruyor bu normal. Bazı durumlarda olabiliyor bende çok sık olan birşey. Hiç panik yapmayın o dosya bilgisayarınızda ve tekrar o kadar uzun süre beklemeyeceksiniz. Yalnızca iTunesi kapatmamanız gerekmekte.

Aygıtı veri kablosundan ayırın ve güç tuşuyla kapatın. Home tuşuna 10-15 saniye basılı tutun ve elinizi çekmeden bilgisayara bağlı olan veri kablosuna takın, iTunes logosu çıkana kadar parmağınızı home tuşundan kaldırmayın.

iTunes logosu çıktığı zaman bilgisayarınızda kurtarma modu çıkacak ve daha önce indirmiş olduğunuz program artık cihazınıza problemsiz bir biçimde kurulacaktır. Evet işte bu kadar aygıtımız sıfırlandı.

Kurtarma modunu aygıtınız yavaşladığında ve donmaya başladığında uygulayabilirsiniz çok faydalıdır.

Aygıtınıza hiçbir biçimde zarar vermez. Aksine donmaları , hataları , yavaşlamaları giderir. iPhone aygıtlarda yaşanan birçok problem ve hatalarda kurtarma modu yapabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons