Apple Bir Antivirüs Yazılımını Daha App Store'dan Kaldırdı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple Bir Antivirüs Yazılımını Daha App Store’dan Kaldırdı

Arman Emyan
tarafından 21 Mart 2015 Cumartesi
iOS platformu için geliştirilen antivirüs yazılımlarından Apple'ın fazla memnun olmadığını ve Apple'ın antivirüs yazılımlara karşı sıcak bakmadığını biliyorduk. Son olarak Apple, VirusBarrier uygulamasını App Store'dan kaldırmış oldu.
 

Güvenlik yazılımlarının iOS ve Mac platformları için uzun yıllardır geliştirilmesi sürüyor. Fakat Apple’ın antivirüs yazılımlara karşı soğuk yaklaşımı hala değişmiş durumda değil. Apple’ın bu tavrının altında kullanıcılara iOS ve OS X işletim sistemlerinin son derece güvenilir olduğu algısının aşılanmasının yattığı düşünülüyor.

Antivirüs yazılımlara ihtiyaç duymadan kullanılacak işletim sistemleri imajı yaratan Apple, Intengo firmasına ait VirusBarrier uygulamasını da App Store’dan kaldırdı. Uygulamanın App Store’dan kaldırılması ise büyük bir tepki ile karşılandı.

CEO Jeff Erwin, iOS kullanıcılarının virüslerden etkilenebileceği yönünde iOS kullanıcılarına e-posta göndererek açıklama yaptı. iOS kullanıcılarının virüslerden etkilenmeyeceği yönündeki algının yanlış olduğunun altını çizen Erwin, iOS platformunun da antivirüs yazılımlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons