Apple, Ekranlara Parmak İzi Okuyucusu Koyacak | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple, Ekranlara Parmak İzi Okuyucusu Koyacak

Ufuk Atılgan
tarafından 8 Şubat 2015 Pazar
Apple'ın yalnızca fiziksel tuşu üzerinde yer alan ve büyük ilgi toplayan Touch ID teknolojisi artık yalnızca Home tuşu üzerinden değil tüm ekran üzerinden yapılacak.
 

Apple’ın tanıtımını yaptığı günden günümüze kadar büyük ilgi toplayan parmak izi okuyucusu Touch ID yeni dönemde yalnızca fiziksel tuşu üzerinden kullanılmayacak. Apple geçtiğimiz günlerde Touch ID teknolojisini tüm ekran üzerinden kullanılması  için yeni bir patent aldı.

Patente ait yayınlanan görsellerdeki görüntülere göre artık Touch ID teknolojisi parmak izi okuyucusundan bir adım öteye götürmeye hazırlanılıyor. Geliştiricilere ve uygulamalara yeni bir özellik daha katacak olan bu yenilik artık 4 parmağın da aynı anda okuyucuya gösterilebileceği anlamına geliyor.

Artık daha karmaşık güvenlik yöntemlerine sahip olacak olan cihazların böylelikle en üst seviyeye Apple tarafından taşınılması bekleniyor.

Uygulamaların da parmak izi okuyucusu ile açılacağı ise diğer bilgiler arasında yer alıyor. Mobil cihaz güvenliğinin akıbetinin ne olacağı şimdilik tam olarak bilinmiyor. Gözler Apple’ın yeni aldığı patente çevrilmiş durumda.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons