Apple Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

Tufan Yıldız
tarafından 27 Ocak 2016 Çarşamba
Dünyanın en büyük şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple, son aylarda hisse değerlerinde ki düşüş ile tedirgin ediyor. Aralık ayında başlayan düşüşün Ocak ayında da sürüyor olması firma ile ilgili gelecek endişesi yarattı.
 

Dünyanın en büyük şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple, son aylarda hisse değerlerinde ki düşüş ile tedirgin ediyor. Aralık ayında başlayan düşüşün Ocak ayında da sürüyor olması firma ile ilgili gelecek endişesi yarattı. Yatırımcılar Apple’ın durumu kendi lehlerine çevirmesini dört gözle bekliyor.

Apple’ın Mayıs 2015’te fiyatı 132 dolar olan hisseleri, bugün 100 doların altına düşmüş durumda. Bunun yanında firmanın ilk kez iPhone satışlarında düşüş yaşadığını açıklaması bekleniyor. Satılan iPhone sayısına bakıldığında bu önemsiz görünebilir, ancak Apple’ın nereden para kazandığını unutmamak gerekiyor. Firmanın gelirlerinin yüzde 63’ü iPhone’dan geliyor.

iPhone satın alan kullanıcılar, App Store, yeni müzik hizmeti ve diğer hizmetler yoluyla Apple’a kazandırmaya devam ediyorlar. Apple’ın Mac ve iMac gibi diğer ürünlerinin firmaya ne kadar kazanç sağladığını merak ettiyseniz, Mac serisinin sadece yüzde 13 gelir sağladığını ve Mac satışlarının da düşüşte olduğunu söyleyelim.

Apple yeni kullanıcı kazanmakta zorlanıyor, peki ama bu firmanın yok olacağı anlamına mı geliyor? Bu zor, çünkü Apple ABD’nin en zengin firmalarından bir tanesi ve ürünleri, dünya çapında satış başarısını sürdürüyor. Sadece bir ürünün başarısına bağlı olmak, yatırımcıları elbette endişelendiriyor. iPhone 5SE, iPhone 7 gibi 2016’nın iPhone’larının Apple’ın satış performansını eski gücüne kavuşturup kavuşturmayacağı merak konusu.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons