Apple HomePod’da Yanlış Düzenler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple HomePod’da Yanlış Düzenler

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

Apple HomePod’da Yanlış Düzenler

Apple HomePod’da Yanlış Düzenler başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde göstermekteyiz.

HomePod, dinleme şansı bulanları ses kalitesi konusunda tatmin etmeyi başardı. Özellikle de oda algılama teknolojisi ile dinleme deneyiminin iyileştirilmesinin sağlanması önemli bir artı. Öte yandan, en iyi müzik dinleme deneyimi için Apple Music servisine de üye olmanız gerektiğini belirtmek gerek. Servise üyeyseniz beğendiğiniz sanatçılar hakkında daha fazla bilgi edinme ve beğenilere göre oluşturulmuş oynatma listeleri ile kulağınızın pasını silme şansına sahipsiniz. Peki, HomePod’un yapamadıkları neler mi?

1 – Öncelikle akıllı hoparlör sadece iOS cihazlar ile çalışabiliyor. Yani ürünü bir Android telefonla eşlemeniz mümkün değil. Uyumlu cihazlar ise şu şekilde sıralanıyor:

iPhone: iPhone 5S ile iPhone X arası modeller (iPhone SE dahil)

iPad: 12.9 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad (5. nesil), iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4

iPod touch: iPod touch (6. nesil)

2 – Başlarda konuşulduğu gibi HomePod farklı insanların seslerini ayırt edemiyor ve herkesin komutlarına yanıt veriyor. Bu da kullanıcı profili ve evdeki bireyler için kişiselleştirme olanağını ortadan kaldırıyor.

3 – Maalesef ürün takvimleri kontrol edemiyor. Siri ile benzer bir dijital asistana sahip olan akıllı hoparlör etkinliklerin takibini veya bir etkinlik oluşturmanızı sağlayamıyor. Google Home ve Amazon Echo ise bu özelliğe hem Google Takvim hem de iCloud takvimi için destek sağlamakta.

4 – Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere HomePod, Apple Music için iyi bir ürün. Spotify gibi servisler bu üründe çalışmıyor ve bu büyük bir eksiklik. Sadece iOS cihazınızla akıllı hoparlörü eşleştirdikten sonra AirPlay ile diğer müzik servislerinden faydalanabiliyorsunuz. Müziğinizi Siri ile yönetme olanağınız da bulunmuyor.

5 – Hiçbir ses girişi olmaması sebebiyle desteklenmeyen bir cihazı kablo kullanarak cihaza bağlamak imkansız.

Apple HomePod
6 – HomePod sesli arama konusunda da şimdilik sınıfta kalıyor. Ürünü kullanarak birisini aramak isterseniz, iPhone üzerinden kişinin numarasını tuşlamanız ve bu aramayı akıllı hoparlöre aktarmanız gerekiyor.

7 – Son olarak cihaz üzerindeki Siri versiyonu, Alexa ve Google Asistan gibi rastgele sorulara yanıt vermek üzere tasarlanmamış durumda. Apple ürünün sadece genel bilgilere yanıt verme yeteneğine sahip olduğunu söylüyor ve sınırlılıklar tam olarak bilinmiyor. Yani rakipleri gibi oyun oynamak, öylesine gelen sorulara cevap vermek veya şaka yapmak bu modelin adeti değil.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons