Apple İçin Bulut Depolama Servisi iCloud | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple İçin Bulut Depolama Servisi iCloud

tarafından 3 Eylül 2016 Cumartesi

 

Apple İçin Bulut Depolama Servisi iCloud

 

apple-bulut-depolama-servisi-icloud

iPhone akıllı telefonları ve Apple imzalı diğer ürünler, günümüzde en çok tercih edilen markalar arasında. Bu tercih edilirlik düzeyini yakalamasında popülasyonun ve başarılı reklamların da etkisi oldukça büyük, ancak kalitesine bakıldığında da bu imajı hak ettiği açıkça görülüyor. Apple ürünlerini kullanmak sadece kullanım kalite ve güvenilirlik sunmuyor, aynı zamanda arka plan hizmetleriyle de ayrıcalık sağlıyor. Bunlardan bir tanesi de iCloud bulut depolama servisidir. 2011 yılından bu yana hizmet veren iCloud, Apple kullanıcıları için büyük bir avantaj ve kolaylık oluşturuyor. iCloud, Apple markalı bütün ürünlerde entegre hizmet sağlayabiliyor. Örneğin iPhone üzerindeki bütün bilgilerinizi iPad veya Macbook cihazınıza kolaylıkla aktarabilir ve harici disk olarak erişim sağlayabilirsiniz. Apple’nin sunduğu bu bulut depolama servisi, ücretsiz olarak 5 GB kadar veri depolamanıza olanak sağlıyor. Daha sonrasında ise belirli bir ücret karşılığında bu hakkınıza ek olarak 10 GB – 20 GB veya 50 GB daha depolama alanı satın alabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuzu bu sayede yedekleyebilir, iPhone için cihaz değişimlerinde ‘’ Rehber, Fotoğraflar, Notlar, Takvim, Mail v.s. ‘’ bilgilerinizin aktarımını sağlayabilirsiniz. Bu yedekleme işlemi için ise tek yapmanız gereken Ayarlar bölümünde iCloud’a girip, istediğiniz mail adresi ve şifreniz ile bir kullanıcı kimliği oluşturmaktır. Daha sonra depolamak istediğiniz yerleri seçebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi; indirilen uygulamalar ve kitaplar için depolama işlemi yapılamamaktadır. Ayrıca telefonunuz, bilgisayarınız veya tabletiniz üzerinden depoladığınız bu verilere; ‘’ internet olan her yerde ‘’ https://www.icloud.com/ üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte giriş yapabilir, verilerinizi yönetebilirsiniz. iCloud, ekstra veri depolama alanı ihtiyacı olanlar için büyük bir avantaj oluşturuyor. Ayrıca depoladığınız verilere her zaman ulaşabiliyor ve yönetebiliyor olmanız, harici disk alanında ciddi bir devrim olarak değerlendirilebilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons