Apple Kendi Arama Motorunu mu Çıkarıyor? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple Kendi Arama Motorunu mu Çıkarıyor?

Tufan Yıldız
tarafından 9 Şubat 2015 Pazartesi
Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Apple, verdiği bir iş ilanıyla birlikte yeni dedikodulara yer açtı. Apple'ın Google'a rakip olacağı düşünülen yeni bir arama motoru planı olduğu düşünülüyor.
 

Dünyanın iki büyük şirketi. Birisi Apple diğeri de Google! Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Apple kendi arama motorunu çıkartarak Google’a rakip olmaya hazırlanıyor olabilir. Apple’ın büyük hayran kitlesi olduğunu hesaba katarsak Google’a dişli bir rakip geliyor diyebiliriz.

Apple’ın yayınladığı bir iş ilanı acaba Apple arama motoru mu çıkarıyor sorularını akıllara getirdi. Apple tarafından yapılan iş ilanında ‘Yüz milyonlarca kullanıcının kullanacağı bir arama platformunun geliştirilmesinde yer alacak kreatif program yöneticisi arandığı” belirtiliyor.

Durum böyle olunca dev teknoloji şirketi Apple, kullanıcılara farklı deneyimler yaşatacak bir arama motorunu piyasaya sürebilir. Tabii konunun kesinliğinin olmadığını belirtelim. Belki de Apple, arama motoruna benzeyen daha öne hiç görülmemiş bir platform üzerinde de planlamalar yapıyor olabilir.

Apple eğer yeni bir arama motoru piyasaya sürerse iOs işletim sistemli cihazlarda da varsayılan arama moturunun Apple arama motoru olacağı ise kaçınılmaz olacağını belirtmekte fayda var. İlerlediğimiz günlerde Apple’ın gerçekten de bu konu üzerinde çalışıp çalışmadığını hep beraber göreceğiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons