Apple, Linx'i Satın Aldı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple, Linx’i Satın Aldı

Ufuk Atılgan
tarafından 16 Nisan 2015 Perşembe
Apple, kamera teknolojileri üretimi yapmakta olan İsrail'li firma Linx'i satın aldı. Yeni nesil iPhone cihazlarda Linx'in teknolojilerini görebiliriz.
 

Son olarak Beats Electronics’i satın alan Apple, bir süredir yeni satın alma haberleri ile gündeme gelmiyordu. Apple bu sessizliğini bugün tekrar bozdu. Kamera teknolojileri konusunda ileriye dönük adımlar atmak isteyen Apple, İsrail çıkışlı kamera teknolojileri üretimi yapmakta olan Linx’i satın aldı.

Apple, Linx’i kendi bünyesine alabilmek için tam olarak 20 milyon dolar ödedi. Mobil cihazlar için tasarladıkları düşük diyafram açıklığına sahip kameraları ile başarılı işlere imza atan Linx, yeni nesil iPhone’lar için kamera üretimi konusunda yardımcı olabilir.

Linx kameraların DSLR performansı sunduğu iddia ediliyor. Tek bir lens yerine birden fazla pek çok farklı ufak boyutlu lens ile DSLR kalitesinde fotoğraf çekebilmek Linx’in teknolojileri ile gerçekleşecek gibi gözüküyor. Apple’ın yeni nesil cihazlarda bu teknolojiyi ne şekilde kullanacağı ise merak konusu.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons