Apple Music Apple’nin Başına Dert mi Olacak | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple Music Apple’nin Başına Dert mi Olacak

tarafından 16 Ağustos 2016 Salı

 

Apple Music  İsyanı

Teknoloji ürünlerinde bulunduğu piyasada her zaman başı çeken Apple’ın bu sefer başı beladan kurtulmayacak gibi gözüküyor. Çıkardığı akıllı telefonlarla gündemdeki yerini hiç kaybetmeyen Apple bu sefer telefonlarıyla değil yeni çıkaracağı Apple Music ile gündemde ayrıca Apple bu yeni uygulamasıyla hayranlık bir yana aksine öfke uyandırdı.  Bunun sebebine gelecek olursak 30 Haziranda kullanıcılara sunulacak olan Apple Music uygulamasının içinde bulunacak olan şarkıların telif hakları öfkenin sebebi gibi duruyor. Apple içerisinde bulunduracağı şarkıların sahiplerine 30 gün deneme süreci verecek bu süreçte sanatçının şarkılarının performansına göre anlaşma sağlayacak veya içerisinde yer vermeyecek.  Burada tepkilere sebep olan durum ise 30 günlük deneme sürecinde telif hakkı sahiplerine hiç bir ödeme yapılmayacağı ve anlaşma sağlansa bile her sanatçıya farklı oranlarda adaletsiz ücret dağıtılacağı.

Apple Spotify Rekabeti

Apple’ın ayrıca belirttiği önemli bir hususta yukarıda bahsettiğimiz şartları telif hakkı sahiplerinin kabul etmemesi durumunda bir daha asla Apple Music kütüphanesine yer vermeyeceği. Durum böyle olunca tüm sanatçılar ve gruplar Apple’ın bu şartlarına tepki göstermekte ve Apple kullanıcılarının uygulamaya rağbet göstermeleri için Apple’nin kendilerine ihtiyacı olduğunu belirtmektedir. Müzik piyasası denince akla ilk gelen uygulamalardan biride tabi ki Spotify. Müzik sektöründe büyük kitlelere hitap eden spotify’ın çalışma prensiplerine bakacak olursak Apple’ın aksine deneme süresi gibi bir koşul yok ve vergiler düştükten sonra elde ettiği karın 70’ini sanatçılara bölüştürüyor. Apple Music çıktıktan sonra Spotify’la arasında kıyasıya rekabet olacağı şimdiden ortada.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons