Apple Pay Kullanım Oranları Açıklandı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple Pay Kullanım Oranları Açıklandı

Ufuk Atılgan
tarafından 27 Şubat 2015 Cuma
Apple Pay'in ABD bölgesinde 5 farklı büyük perakende mağazasındaki toplam alışverişlerin yüzde kaçlık kısmında kullanıldığı ortaya çıktı.
 

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında yeni iPhone modelini tanıtırken 2015 yılında satışa çıkacak olan akıllı saat ve Apple Pay sisteminin de duyurusunu gerçekleştirmişti. Sistem, temel olarak yeni nesil iPhone cihazlar ile anlaşmalı olan yerlerden alışveriş yapılabilmesini sağlıyor.

Mobil cihazlarınız Apple Pay sayesinde kredi kartına dönüşüyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’taki NFC özelliği ile alakalı olarak yapılabilen bu ödeme şekli ABD’de yaygınlaşmaya başlıyor.

Yapılan açıklamalara ve araştırmalara göre, Apple Pay’in ABD’de kullanıma sunulduğu ilk ay içinde ülkedeki beş büyük perakende mağazasında toplam alışverişlerin %1.6’lık bir kısmında kullanıldı.

Başlangıç olarak iyi bir oran olan bu rakamlar gelecekteki ödeme alışkanlıklarının tamamen değişmesi olarak yorumlanıyor. Apple Pay’in ülkemizde ne zaman aktif hale geleceği ise henüz bilinmiyor.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons