Apple Samsung Sayesinde Geçiniyor! 180 Milyon Dolarlık Yeni Dava! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple Samsung Sayesinde Geçiniyor! 180 Milyon Dolarlık Yeni Dava!

Tufan Yıldız
tarafından 25 Aralık 2015 Cuma
Apple, dünyanın en değerli şirketi olmasının yanında, kasasında tam 200 milyar dolar nakit tutuyor. Ancak bu kadar parası olması, Samsung'dan tazminat almayacağı anlamına gelmiyor. Patent davaları ile hatrı sayılır paraları Samsung'dan tazminat olarak alan Apple, yeni tazminatlar ile Samsung'u daha da zor durumlara düşürme peşinde.
 

Apple, dünyanın en değerli şirketi olmasının yanında, kasasında tam 200 milyar dolar nakit tutuyor. Ancak bu kadar parası olması, Samsung’dan tazminat almayacağı anlamına gelmiyor. Patent davaları ile hatrı sayılır paraları Samsung’dan tazminat olarak alan Apple, yeni tazminatlar ile Samsung’u daha da zor durumlara düşürme peşinde.

Hatırlarsak bu ayın başında Apple ile Samsung arasında bir kaç yıldır sürmekte olan patent ihlali davalarından birisi sonuçlanmış ve Samsung Apple’a yarım milyar dolar ödemeye mahkum edilmişti. Gerçi Samsung bunun ertesinde ‘eski zamanlardan kalma mevcut patent kanununun şimdiki zamana uyarlanmaması gerektiğini’ iddia ederek, kararı üst mahkemeye taşımıştı.

şte şimdi bu sonuçlanan davaya konu olan, başta Galaxy S2’lerin 3 farklı versiyonu olmak üzere, toplam 5 Samsung cihazının karar çıkmasına karşın halen satışının devam etmesinden hareket eden Apple soluğu bir kez daha mahkemede aldı.
Reuters’ın aktardığına göre Apple’ın şimdiki talebi cihazlardan satışa sunulduğu ilk günden (2012) bugüne dek geçen süre içerisinde gerçekleştirilen satışlarından patent ihlalinin ederi doğrultusunda pay alabilmek ki bu da toplamda yuvarlak 180 milyon dolar olarak hesaplanmış.

Kısacası yarım milyar dolarlık tazminatı da yeterli bulmayan Apple hakkının daha fazlası olduğunu iddia ediyor. Dediğimiz gibi başvuru henüz yapıldığı için doğal olarak da bir sonuç vs. yok henüz. Zaten karardır, temyizdir, üst mahkemedir vs .derken muhtemelen de bir bir kaç yıl da bu dava sürer. Geçmiş davalardan hareketle Apple yine kazanır, sonra Samsung itiraz edince tazminat miktarı azalır bu senaryo bir kaç aşma sürer en nihayetinde de 50-60 milyon dolar daha tırtıklar Apple.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons