Apple ve Microsoft Nepal'e Yardım Etti | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple ve Microsoft Nepal’e Yardım Etti

Ufuk Atılgan
tarafından 30 Nisan 2015 Perşembe
Nepal'de yaşanan 7.8 şiddetindeki depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Teknolojinin iki dev ismi Apple ve Microsoft'ta Nepal'deki depremzedeler için yardım kampanyaları düzenliyor.
 

Geçtiğimiz hafta Nepal’de yaşanan 7.8 şiddetindeki depremin yaraları hala sarılmaya çalışılıyor. BBC’nin yayınladığı habere göre, depremde hayatını kaybeden 10 bin kişinin aldıkları hasarı hafifletebilmek amacı ile teknoloji devleri yardıma koşmaya başlıyor. Yardım kampanyalarına destek veren isimler arasında Microsoft ve Apple’da yer alıyor.

Neowin sitesinin haberine göre, Microsoft Nepal depremi ile alakalı düzenlenmekte olan organizasyonlara destek amaçlı 1 milyon dolar nakit bağışında bulundu. Aynı zamanda Nepal’de Skype çağrıları da mobil ve sabit hatlar için ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Apple’da doğal afet olaylarında her zamanki gibi Amerikan Kızılhaçı ile birlikte düzenlediği bağış kampanyalarını aktif etti. Apple’ın resmi sayfasına ve iTunes Store’a bağış kampanyası ile ilgili bağlantıları koydu.

Apple kullanıcıları hesapları ile iTunes üzerinden Nepal’e bağış yapabiliyorlar. Gelen bağışlar doğrudan Amerikan Kızılhaçı organizasyonu üzerinden depremzedelere gönderiliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons