Apple’dan Tesla Girişimi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple’dan Tesla Girişimi

tarafından 31 Ocak 2018 Çarşamba

 

Apple’dan Tesla Girişimi

Apple’dan Tesla Girişimibaşlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı ve görsel olarak sitemizde sunmaktayız.

Geçtiğimiz sene gündemi meşgul eden bu ihtimal, Forbes’ın 2018 tahminleri içerisinde yeniden kendine yer buldu. Buna göre Tesla’nın Apple tarafından satın alınması oldukça olası görünüyor. Geçen sene itibarı ile Apple’ın Netflix’i satın alacağı ile ilgili de benzer dedikodular olsa da, Tesla konusundaki satın alma ihtimali biraz daha ciddi görünüyor.

Bunun elbette birden fazla sebebi var. Nitekim Tesla ve Apple gibi iki devasa şirketin böyle bir satın alma konusunda anlaşması için iki tarafın da lehine olacak bir çok unsur bir araya gelmeli. Peki bunlar neler? Temelde iki sebep var: Birincisi Elon Musk’ın şirketle ilgili o kadar fazla fikri ve o kadar fazla ütopik hayalleri var ki bunlar için yeterli sermayesi olup olmadığı, ilk başarısız olacağı projeyle birlikte bu hayallerini gerçekleştirmesinin imkansız olabileceği konuşuluyor. Olayın Apple cephesinde ise Tesla’nın zaten karlı bir yatırım olacağı konusunda en ufak bir şüphe yok.

Bunun yanında, bu satın alma için Apple’ın sebebi, uzun vadede büyük bir batık yatırım olmasına kesin gözüyle bakılan otonom araçlarla ilgili projesini, Tesla aracılığı ile kurtarmak istemesi olarak görülebilir. Neticede Apple, bu projeye yıllardır hazırlanıyor olsa da, daha kendileri için proje aşamasında olan bir çok şey zaten Tesla tarafından çoktan hayata geçirildi. Tüm bunlar bir araya gelince, Apple’ın da bu satın almayla ilgili oldukça hevesli olduğu dedikodusunun da kulislerde yankılandığı düşünülünce, 2018 yılı tarihin en çok konuşulan satın alma hikayelerinden birine sahne olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Apple’ın Tesla’yı satın alması teknoloji dünyasına nasıl etki eder

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons