Ericsson'dan Apple'a Dev Dava | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Ericsson’dan Apple’a Dev Dava

Ufuk Atılgan
tarafından 2 Mart 2015 Pazartesi
Ericsson patent ihlali ile ilgili olarak yasal bir süreç içerisinde zor günler yaşayan Apple'ı dava etti. Orta yolu bulmaya çalışan ikili hakkında Ericsson'un haklı olduğu düşünülüyor.
 

Samsung ile mahkeme salonlarından çıkmayan Apple’ın başı bu aralar Ericsson ile belada. Ericsson’ın dava ettiği Apple, yine izinsiz patent kullanımı yüzünden ve maddi zarara uğratmak yüzünden suçlanıyor.

Diğer deyişle Apple, Ericsson’ın pek çok sayıdaki patentli teknolojisini ödeme yapmadan kullanıyor. 7 farklı dava ile Appla’a yüklenen firmanın iddiasına göre, patent sahibi teknolojilerin büyük bir kısmı akıllı telefonlar üzerinde hiçbir bedel ödenmeden kullanılıyor.

Ericsson’ın istekleri ise Bloomberg’in yayınladığı haberde Apple’ın ABD üzerindeki satışlarını yasaklatmak. Amerikan Uluslararası Ticaret Komisyonu ile destek arayan firma 41 ayrı patent ihlalini gündeme getiriyor.

Apple’ın daha önceleri de aynı şekilde patentler için dönemsel ödeme yaptığını söyleyen Ericosson, kısa süre önce anlaşmayı yenilemek istemiş ancak beklentilerini karşılayamamıştı. Apple, firmanın talep ettiği miktarı kabul etmeyerek Ericsson’ı patent konusunda fırsatçı olarak adlandırmıştı.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons