Güncel Teknoloji Haberleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Güncel Teknoloji Haberleri

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

Güncel Teknoloji Haberleri

 

Güncel-Teknoloji-Haberleri

Microsoft Windows 7 ve 8.1 için Geri Adım Attı Şirket, geçtiğimiz aylarda Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcısı olanların tepkilerine sebep olan Windows 10 kararından döndü. Microsoft, Ocak ayında yapmış olduğu bir duyuru ile Intel’in Skylake segmenti işlemcilerini kullanan Pc’lerin Windows 10 kullanması gerektiğini, aksi bir durumda desteklenmeyeceğini söylemişti. Microsoft, 2017 yılından sonra kritik güncellemeler geleceğini söylemiş ve daha sonra bu süreyi de bir yıl uzatmıştı. Daha sonra bunda da değişiklik yapmış ve bu cihazlarında tüm güncellemeleri alabileceğini söylemişti. Microsoft bugün yepyeni bir açıklamada bulundu. İlk duyurusundan tamamı ile geri adım attığını kullanıcılarına müjdeledi.

Dolayısıyla bütün Skylake Pc’leri, Windows 7 veya Windows 8.1’de de normal bir şekilde desteklenebilecek. Windows 7 için duyurulan uzatılmış destek hizmetinin süresi 14 Ocak 2020’de. Windows 8.1’in ise 10 Ocak 2023’te tamamlanmış olacak. Yani bu işletim sistemlerinin yama almayı durduracağı tarihler, bunlar olacak. Bu değişikliklerin yalnızca Skylake nesil işlemleri kapsadığını söyleyelim. Intel’in gelecek Kaby Lake silikon platformları veya AMD’nin Bristol Ridge’si Windows 10 kullanımını gerektirecek. Bu değişiklik tabi ki Windows 10’a geçiş yapmamış ve önceki Windows’lara dönmesi gerekli diğer şirketlerin rahat bir nefes almasını sağlayabilir.

Android Cihazlara iMessage Uygulamasının Gelmemesi için Apple’ın İki Nedeni! Apple’ın popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan iMessage, sadece iOS ve OS X tabanlı cihazlarda kullanılabiliyordu. Son zamanlarda ise bu uygulamanın aynı zamanda Android kullanıcılarına sunulacağı yönünde haberler duyuluyordu. Hatta Apple’ın WWDC 2016 konferansında da bunu duyurulacağı belirtilmişti. Ancak beklenen olmadı ve Apple bunu duyurmadı. Apple şirket yetkililerinin düşüncelerine göre iMessage uygulamasının kendi işletim sistemlerine özel olmalarını istiyorlar. Hatta iMessage uygulamasının Android tabanlı cihazlarda kullanılamaması için de iki farklı nedenleri bulunuyor. Bu nedenlerden ilki iMessage uygulamasının bir milyardan fazla cihazda hali hazırda kullanılıyor olması ve bunun da Apple’un yeteri kadar veri toplamasına imkânı tanımasıdır. İkinci nedeni ise iMessage uygulamasının en iyi mesajlaşma uygulaması olması ve bunun da Apple satışlarını artırması. Bu nedenle iMessage uygulaması şuan için Android tabanlı cihazlara gelecekmiş gibi durmuyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons