iOS 7'ye Geçtiğinizden Beri Cihazınızı Şarj Edemiyor musunuz? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iOS 7’ye Geçtiğinizden Beri Cihazınızı Şarj Edemiyor musunuz?

Can Devecioğlu
tarafından 24 Eylül 2013 Salı
iOS 7'ye geçtiğiniz beri iPhone, iPad veya iPod cihazlarınızı şarj edemiyor musunuz? Şarj etmeye çalışırken aldığınız uyarının açıklaması haberimizde!
 

18 Eylül günü akşam saatlerinde yayınlanmaya başlayan Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 7, arayüz ve özellik olarak beraberinde önemli yenilikler getirdi. Ancak öyle bir yenilik var ki bu çoğu kullanıcının başını ağrıtacak.

Bir teknoloji editörü olarak iOS 7 sonrası çevremden oldukça fazla şikayet duymaya başlamıştım ve çoğunluğu da cihazların şarj olmadığı şeklinde. Apple’ın zaten orijinal olmayan şarj aletlerine karşı olumsuz bir bakışı olduğunu biliyoruz ancak iOS 7’deki yeni bir özellik sayesinde, yan sanayi şarj aletlerinin önü kesilmiş oldu.

Şu günlerde pek olmasa da dönem dönem şarj olurken patlayan, yanan cihazlara yönelik haberleri teknoloji gündeminde görmek mümkün oluyordu. Firmalar bunun önüne geçmek için bazı önlemler alsa da orijinal şarj aletlerinden çok daha ucuz olan bu yan sanayi kablolar ve adaptörler büyük bir risk faktörü.

iOS 7 ile birlikte gelen yeni bir özellik sayesinde Apple, kullanılan şarj kablosunun Apple tarafından onaylanıp onaylanmadığını denetleyebiliyor. Ve eğer şarj kablosu bir yan sanayi ürünüyse, Apple cihazınız şarj edilmiyor ve buna dair bir uyarı alıyorsunuz. Bu denetimi geçebilen kablolar olsa da büyük bir çoğunluk engellebiliyor. Apple bu sebeple orijinal olmayan şarj aparatını Apple Store’lara getiren müşterilerine orijinal şarj aparatını 10 dolara satıyoru.

Kendi güvenliğiniz için orijinal olmayan şarj adaptör ve kablolarını kullanmayınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons