İOS 9 Jailbreak Nasıl Yapılır? Pangu Jailbreak Nedir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İOS 9 Jailbreak Nasıl Yapılır? Pangu Jailbreak Nedir?

Tufan Yıldız
tarafından 20 Aralık 2015 Pazar
Kullanıcılar cihazlarını tam yetki ile kullanmak istediklerinden dolayı buna imkan veren çeşitli yazılımları kullanmaktadırlar. Bu yazılımlar cihazınız üzerinde tam yetki sağlamanıza imkan vermektedir. Unutmayın Jailbreak yazılımları yanlış kurulum sonucunda cihazınızda arızalar meydana getirebilir.
 

Kullanıcılar cihazlarını tam yetki ile kullanmak istediklerinden dolayı buna imkan veren çeşitli yazılımları kullanmaktadırlar. Bu yazılımlar cihazınız üzerinde tam yetki sağlamanıza imkan vermektedir. Unutmayın Jailbreak yazılımları yanlış kurulum sonucunda cihazınızda arızalar meydana getirebilir. Ayrıca cihazınızın garantisi devam ediyorsa garantisi geçersiz olacaktır.

 

ios 9 jailbreak

ios 9 jailbreak

 

Jailbreak işlemlerine geçmeden önce ekran parolası veya şifresi gibi özellikleri kullanıyorsanız bu şifreleri kaldırmalısınız. Ayrıca Jailbreak işleminden önce cihazınızı uçak moduna almaya ve wifi bağlantısının kapalı olmasına dikkat etmelisiniz. Çeşitli Jailbreak yazılımları piyasada mevcut. Anlatımımızı Pangu Jailbreak aracına uygun olarak gerçekleştiriyoruz.

 

Cihazınızda yukarıdaki işlemleri yapmanızın ardından, usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra cihazınızın yedeğini alın. Yedek almanın önemli bir konu olduğunu unutmayın. Ardından uygulamayı bilgisayarınızda sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” diyerek başlatıyoruz. Bu aşamada Pangu bilgisayarınıza bağlı donanımları taramaya başlayacaktır ve cihazınızı bulacaktır. İlk olarak cihazınızın yedeğini aldınız mı sorusu bizleri karşılıyor, yazımızda yedek almayı unutmayın dediğimiz için yedek aldığınızı varsayıyoruz ve “already backup” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz ve Jailbreak işlemi başlıyor. Oldukça önemli bir noktadasınız lütfen cihazınızı kurcalamayın ve bilgisayar ile bağlantısını kesmeyin. Aksi halde kalıcı hasarlar meydana gelebilir.

 

pangu jailbreak

pangu jailbreak

Jailbreak işlemi devam ederken cihazınızın menüsüne Pangu uygulaması gelecektir. Herhangi bir tıklama açma vs. yapmayınız ve jailbreak işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bu noktada cihazınız yeniden başlatılacaktır. Herhangi bir müdahale de bulunmayın, kurulum cihazınız açıldığında devam edecektir.

 

Pangu yeniden başlatmanın ardından sizleri yönlendirecektir. Bu yönlendirmeleri yazmak gerekirse, öncelikle cihazınızı uçak moduna almanızı isteyecektir. Bu noktada cihazı uçak moduna almanızın ardından kuruluma müdahale etmeden bekliyoruz. Sonraki yönlendirme, menü ekranınıza gelen Pangu uygulamasını açmanız yönünde olacaktır. Uygulamayı açın ve beklemeye devam edin. Çünkü kurulum devam etmektedir.

 

Sonraki yönlendirme mesajı Pangu uygulaması içerisinde yer alan butona tıklamanız ve izin vermeniz yönünde olacaktır. Fotoğraflara erişim izni verebilirsiniz veya izni reddedebilirsiniz. Ardından Cydia uygulaması güncellemek gerekli. Bu konuda wifi bağlantınızı açmalısınız ve güncellemelisiniz. Jailbreak işlemi bu noktada tamamlanmaktadır.

Anlatım iOS 9 için geçerlidir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons