İos 9 Sorunları Ve Çözümleri Apple İpone | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İos 9 Sorunları Ve Çözümleri Apple İpone

tarafından 19 Temmuz 2016 Salı

 

İos 9 Sorunları ve Çözümleri Apple İpone

Apple şüphesiz ki dünyanın en iyi telefonlarını üreten markasıdır. iPhone’larda genel olarak akıllı telefonlar tarafından kullanılan Android’i değil, kendine ait işletim sistemi IOS’u kullanan Applekullanıcılarına güncellemeler sırasında bazı sorunlar yaşatabiliyor. Genel olarak tüm IOS sürümleri sorunsuz olsa da yeni güncellemelerde ve beta sürümlerde bazı uygulamalar düzgün çalışmayabiliyor. Hatta beta sürümlerinin hemen yüklenmesi kullanıcılara önerilmeyen durumlardan birisidir.

Yeni IOS sürümlerinin çıkması ile birlikte ilk etapta bazı sorunlar yaşansa da bu sorunların çözümü elbette mümkündür. Özellikle IOS 9 güncellemesiyle birlikteApple kullanıcıları tarafından performans sorunları hep dile getirildi. Güncellemeyle birlikte iPhone’larda baş gösteren sadece performans sorunu değildi. Telefonun bazı uygulamaların yavaşladığı ve pil kullanımının güncellemeyle beraber daha da arttığı gelen haberler arasındaydı. Bazı kullanıcılar tarafından ise telefonun tamamen yavaşladığı gelen şikâyetler arasındaydı.

Adım adım ortaya çıkan sorunlar ve çözümlerine dair önerileri sizlere sunuyoruz:

Yavaşlık Sorunu

Öncelikle iPhone’larda yaşanan yavaşlık sorunun çözümü için cihazınızda yavaşlık sorunu ortaya çıktığında iPhone’unuza Hard Reset atmanızdır. Hard Reset atabilmeniz için iPhone’un açma kapama düğmesine ve aynı zamanda ‘home’ tuşuna basmanız gerekiyor. Bu kombinasyonu ekranda Apple logosu görülene kadar devam ettirmelisiniz yani elinizi hemen tuşlardan geri çekmemelisiniz.

Başarılı olursanız ekranda Apple logosu görünecek ve hard reset atılmaya başlanacaktır. Bu işlemle birlikte önbellekte tutulan tüm gereksiz veriler ve dosyalar silinecektir. Telefonunuzda ihtiyacınız olan herhangi bir veri kesinlikle silinmez. Böylece telefonunuz daha da hızlanacaktır.

Uygulama Yenilemesi

Arka planda çalışan uygulama yenilemesi özelliğini kapatarak hem cihazınızı hızlandırabilir hem de pil tüketimini de azaltabilirsiniz. Bu özellikle siz herhangi bir uygulamaya girmeden önce o uygulama otomatik olarak yenilenir yani güncellenir. Ayarlar kısmından arka planda uygulama yenile özelliğini kapalı konuma getirirseniz bu özelliği kapatmış ve telefonunuzu daha da hızlandırmış olursunuz.

Şeffaflık

iPhone’larda uygulamalardan birbirine geçiş yapıldığı sırada güzel bir geçiş arayüzü oluşuyordu. Ancak bu güzel arayüz işlemcinin üzerine ekstra bir güç binmesine sebep olmaktadır. Ayrıca daha fazla pil tüketimini arttıran bu özelliği kapatarak telefonunuzun daha da hızlanmasına ve şarj süresinin daha uzun gitmesine yardımcı olabilirsiniz.

Siri

iPhone’da bulunan Siri uygulamasını kapatarak performans artışı sağlayabilirsiniz. Siri önerileri hem pil tüketimini arttırmakta hem de telefonun daha da yavaşlamasına sebep olmaktadır.

Spotlight

Spotlight araması özelliği de iPhone’da yavaşlamalara sebep olmaktadır. Bu nedenle iPhone’unuzdan Spotlight araması özelliğini kapatmanız performans artışına sebep olacaktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons