iOS Google Maps Uygulaması Yenilendi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iOS Google Maps Uygulaması Yenilendi

Ufuk Atılgan
tarafından 25 Mart 2015 Çarşamba
Google Maps, iOS platformu için 4 farklı özelliği daha aktif hale getirdi. Apple'ın Maps uygulamasının önüne geçmeye başlayan Google Maps'in yeni özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.
 

Son günlerde Apple’ın kendi uygulaması Maps’in performans açısından gelişmesi ile birlikte iOS kullanıcıları artık Google Maps’i kullanmamaya başlamıştı.

Bu durumun farkında olan Google ise iOS platformu için yeni çalışmalar yaparak sıkı bir güncelleme yayınlıyor.

Artık Google Maps daha hızlı ve pratik bir şekilde yer tarif edecek. Gitmek istediğiniz noktaya ulaşabilmek için “Directions to” komutunu kullanmanız yeterli olacak.

iPhone cihazlar için daha fazla alanı görüntüleyebilmek için getirilen yeni özelliklerden bir diğeri ise tam ekran özelliği. Tam ekran özelliğini aktif ettiğiniz an araç çubukları ekrandan kalkarak daha fazla alanı görmenizi sağlayacak.

Google Maps, araç sahibi olmayan ve toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda olan insanları da düşünerek “Toplu Taşıma” özelliğini getirmiş. Gitmek istediğiniz noktayı belirledikten sonra size toplu taşıma araçlarını kullanarak nasıl bir rotasyon izlemeniz gerektiğini trafiğin yoğunluğuna kadar bildiriyor.

Dışarıda lezzetli bir yemek yemeye karar verdiğiniz ve bilmediğiniz bir bölgede iyi bir restoran arıyorsunuz. Tam bu noktada Google Maps’in yeni özelliğinden yararlanarak puanlama sistemi ile çalışan o bölgenin favori Restoranlarına ulaşabileceksiniz.

Google Maps’in yayınladığı bu özelliklerden sonra artık hangi şehirde olursanız olun yabancılık çekmeyeceksiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons