iPad’in Konsept Transparan Dizaynı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPad’in Konsept Transparan Dizaynı

Can Devecioğlu
tarafından 1 Şubat 2013 Cuma
Yeni Apple cihazlarının duyurulmasından önce ortaya atılan konsept ürünlerden bir tanesi dikkatimizi çekti. Şeffaf fiziksel gövdeli iPad oldukça hoş görünüyor. Günümüz teknolojisinde üretilmesi imkansız olsa da çizimler oldukça şık.
 

Basında ve kullanıcılar arasında daima büyük ilgi uyandıran yeni Apple ürünleri bu kadar merak konusu olunca, zaman zaman ortaya bazı konsept tasarımlar da çıkıyor. Özellikle yeni bir Apple cihazının duyurulmasına kısa bir süre kala hayli artan bu konsept tasarımlardan bir tanesi çok dikkatimizi çekti. Ricardo Afonso isimli bir grafiker tarafından hazırlanan iPad tasarımında, söz konusu iPad tamamen şeffaf. Yukarıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi, cihazın arkasını cam berraklığında görmeniz mümkün. Ancak buna rağmen cihazın arkasından bakıldığında ikonlar görünmüyor. Şeffaf tasarıma sahip iPad video ve fotoğraf galerisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Boyutsal olarak alıştığımız iPad ile hemen hemen aynı boyda görünen çizimlerde cihazın üst ve alt kısımlarında metal görünümlü çıkntılar mevcut. Bu çıkıntılardan üsttekine kamera ve Apple logosu konumlandırılırken, alttaki çıkıntıya ise cihazın ses çıkışı için hoparlörler konumlandırılmış. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğinin yer aldığı çizime ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

iPad’in konsept transparan dizaynı hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons