iPhone 5S’ın Anakartına Ait İlk Fotoğraf Ortaya Çıktı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPhone 5S’ın Anakartına Ait İlk Fotoğraf Ortaya Çıktı

Can Devecioğlu
tarafından 19 Şubat 2013 Salı
Apple'ın bir sonraki akıllı telefonu iPhone 5S ile ilgili yeni iddialar var. A7 isimli yeni ve dört çekirdekli bir işlemcinin kullanılacağı tahmin edilen cihazın anakartına ait ilk görsel paylaşıldı.
 

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde duyurulan iPhone 5 isimli model çıktığı günden beri iPhone 5S’in dedikoduları ortaya çıkmaktaydı. İlk önce iOS 6 geliştirici sürümünde görüntülenen 128GB dahili depolama alanıyla piyasaya çıkacağı iddia edilen iPhone 5S, 128GB dahili depolama alanının yanı sıra daha da gelişmiş teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. Anakartın üzerinde A7 isimli yeni bir işlemcinin kullanılacağı sanılıyor. Görselini yukarıda görebileceğiniz anakartın işlemci bölümünde yer alan A7 çipseti ile ilgili çeşitli teknik özellikler de bu fotoğrafla ilişkili bir şekilde ortaya çıktı. iOSDoc isimli sitenin paylaştığı fotoğrafta yer alan A7 işlemcinin dört çekirdekli bir mimariye sahip olacağı iddia ediliyor.

Bilindiği üzere Apple şimdiye kadar iki çekirdeğin üzerine çıkmamıştı. iPhone 5S ile birlikte bu tabunun yıkılacağı ve iOS cihazların daha üst bir segmente taşınacağı tahmin ediliyor. Diğer yandan kullanıcı tarafında ise zaten hayli hızlı olan iPhone 5’in böyle bir güncellemeye ihtiyacı olup olmadığı ise tartışma konusu. 128GB dahili depolama alanıan sahip olan iPad’ler geçtiğimiz ay satışa çıkmıştı. Söz konusu yeni akıllı telefon iPhone 5S’in de 128GB dahili depolama alanına sahip olacağı eklenen diğer bilgiler arasında.

İşlemci performansı ve dahili depolama alanındaki artışa ek olarak iPhone 5S’de 2GB sistem belleği yani RAM kullanılacağı da söylentiler arasında. Cihazın çıkış tarihi olarak herhangi bir bilgi bulunmazken, iPhone 5S’in ekranının daha da büyütüleceği yönünde çeşitli tahminler de mevcut. Arttırılan işlemci gücüyle birlikte Apple’ın sesli komut sistemi Siri’de de yapay zeka  yönünde çok daha kapsamlı yeniliklere gidileceği söyleniyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons