iPhone 5S'in Parmak İzi Okuyucusu Touch ID Kesinleşti | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPhone 5S’in Parmak İzi Okuyucusu Touch ID Kesinleşti

Can Devecioğlu
tarafından 10 Eylül 2013 Salı
iPhone 5S modelinde parmak izi okuyucusu olacağı kesinlik kazandı. Kullanım kılavuzunun ortaya çıkmasıyla birlikte bu teknolojinin adının Touch ID olduğu öğrenilmiş oldu.
 

Apple’ın bu akşam Türkiye saatiyle 20.00’da başlatacağı etkinliğin yıldızı tabii ki bir sonraki nesil iPhone modeli olacak olan iPhone 5S. Yıllardır söylenen dedikodu zannedersek bu akşam gerçek olacak. Onlarca farklı kaynak tarafından doğrulanan iPhone 5S’in parmak izi okuyucusuna sahip olacağı söylentileri son olarak yukarıdaki kullanım kılavuzu fotoğrafıyla netleşti.

Fotoğrafta iPhone 5S’in içerisinden çıkan kullanım kılavuzunda cihazın fiziksel parçaları tanıtılırken, Home tuşunun Touch ID Sensor olarak tanıtıldığını görüyoruz.

Apple’ın yeni bir ödeme sistemi üzerinde çalıştığı da biliniyordu. Hatta bu Touch ID teknolojisi sayesinde Apple bu akşam kendi ödeme sistemini de gündeme getirebilir. The Wall Street Journal tarafından doğrulanan haberde cihazın bir de NFC desteğinin olması bekleniyor. Bu sayede hem NFC hem parmak izi okuyucusu ile birlikte Apple’a kayıtlı milyonlarca kredi kartı bilgisi alışverişlerde kullanılabilir hale gelebilir.

Bu akşam yapılacak olan lansmanı TechGriff üzerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons