iPhone 7 Farklılıkları ve Tasarımsal Özellikleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPhone 7 Farklılıkları ve Tasarımsal Özellikleri

tarafından 28 Kasım 2016 Pazartesi

 

iPhone 7 Farklılıkları ve Tasarımsal Özellikleri

Tüm dünyada heyecanla beklenen iPhone 7, ses getiren bir lansman ve devamındaki tartışmalar ile birlikte popülasyonunu korumaya devam ediyor. Öyle ki iPhone 7’yi ilk satın alanlardan olmak için, satışa çıkmasına 5 gün kala Apple mağazaları önünde çadırlar kurulmuştu ve müşterileri günlerce kapısının önünde beklemişti. Satışa çıkmasından bu yana ise 1 hafta geçti, ancak hala sosyal medyada konuşulmaya ve tartışılmaya devam ediyor. Türkiye’de ise Ekim ayının sonlarına doğru satışa çıkacağı duyuruldu. Peki iPhone 7’nin sunduğu farklılıklar ve tasarımsal özellikleri nelerdir ?
iphone-7-yapisal-ve-tasarimsal-ozellikleri
1) iPhone 7 – 4.7’’, iPhone 7 Plus – 5.5’’ ekran büyüklüğüne sahiptir. Daha fazla renk ve daha canlı görüntü kalitesi sunulmuş, renk yelpazesi genişletilmiş ve daha fazla ekran parlaklığı özelliği getirilmiştir.
2) iPhone 7 suya ve sıçramalara karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır, bu Apple’in çıkardığı ‘’ suya dayanıklı ‘’ ilk telefondur.
3) Renk skalasını geliştiren Apple, tercih edilebilecek renk seçeneklerini Roze Altın, Altın, Gümüş, Siyah ve Simsiyah olarak üretmiştir. Özellikle Simsiyah seçeneği ile geçmişe nazaran farklılık gösteren Apple, karanlık sevenlerin takdirini toplamış durumdadır.
4) iPhone 7, bu serisinde Ana Ekran düğmesini de geliştirmiştir. Daha dayanıklı ve geri bildirim verecek şekilde tasarlanan Ana Ekran düğmesi, aynı zamanda ‘’ Touch ID ‘’ hızını da arttırmıştır.
5) Geliştirilen kamera yapısı loş ışıkta daha net fotoğraflar çekebilmenize olanak sağlayacaktır. Apple; 12 MP arka kamera, 7 MP ön kamera, optik görüntü stabilizasyonu, geliştirilen lensleri ve 4 Led’li flash özelliği sayesinde daha kaliteli görüntüler elde edeceğinizi vaat ediyor. Ayrıca 2 kat optik yakınlaşma ve 10 kat dijital yakınlaştırma özellikleri sunuyor.
6) iPhone 6’ya göre 2 kat daha hızlıdır ve şimdiye kadar üretilenler arasında en uzun pil ömrüne sahiptir.
7) iPhone 7; stereo özelliğine sahiptir ve bir önceki serisine göre sesi 2 kat daha fazla yükseltilebilmektedir.
8) Sosyal medyada en çok tartışılan ve radikal olarak görülen bir tasarım özelliği ise, ekstra kulaklık girişi bulunmamasıdır. Bunun yerine şarj girişine takılan bir dönüştürücü ile kablolu kulaklık kullanılabilecektir. Ayrıca AirPods ile kablosuz kulaklık özelliği geliştirilmiştir. Yukarıda yazılı olan pek çok özelliği ile birlikte iPhone 7, kalite yükselişini ve farklılığını korumaya devam ediyor. Ayrıca uzun süre daha tartışılacak ve gündemdeki yerini de koruyacak gibi gözüküyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons