İphone 7 İçin Çift Kamera Teknolojisi Geliyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İphone 7 İçin Çift Kamera Teknolojisi Geliyor

Tufan Yıldız
tarafından 7 Şubat 2016 Pazar
Başlık iddialı olsa da yapılan açıklamalar bizi bu başlığı atmak zorunda bırakıyor. Japonya merkezli dünya teknoloji devi Sony'nin bir yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre isim vermeden büyük akıllı telefon üreticilerinden birinin çift kamera teknolojisi üzerinde çalıştığını söyledi. Yetkilinin yaptığı açıklama akıllara Sony'nin en büyük müşterisi olan Apple'ın yeni çıkaracağı İphone 7 modelinde mi kullanılacak sorularını getirdi.
 

Başlık iddialı olsa da yapılan açıklamalar bizi bu başlığı atmak zorunda bırakıyor. Japonya merkezli dünya teknoloji devi Sony’nin bir yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre isim vermeden büyük akıllı telefon üreticilerinden birinin çift kamera teknolojisi üzerinde çalıştığını söyledi. Yetkilinin yaptığı açıklama akıllara Sony’nin en büyük müşterisi olan Apple’ın yeni çıkaracağı İphone 7 modelinde mi kullanılacak sorularını getirdi.

Teknoloji gündemi şu günlerde sıkça iPhone 7 ve olası teknik özellikleri konusunda yoğunlaşıyor. Android işletim sistemli cihazlarda çift lens konusunda alternatifleri son bir yıldır görüyoruz. Artık sıra Apple’da olabilir. Sık sık gündeme gelen iPhone 7 modelinde iki adet kamera kullanılacağı gündemden düşmüyor. Ancak bu bir söylenti, yani Apple tarafından böyle bir özellik duyurulmadı. Ancak çift kamera teknolojisi dur durak bilmeden gündeme gelmeye devam ediyor.

Sony’de CFO (Finans Müdürü/Yetkilisi) görevini üstlenen Kenichiro Yoshida isimli yönetici bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklama büyük akıllı telefon üreticilerinden birinin çift kamera teknolojisi üzerinde çalıştığı yönünde. Sony’nin en büyük müşterilerinden biri olan Apple, iPhone serisinde Sony lensleri kullanıyor. Dolayısıyla akıllara ilk gelen cihaz iPhone 7 ve onda kullanılacağı tahmin edilen çift kamera teknolojisi oluyor.

Kameraya daima önem veren Apple, bu yeni kamera çift kamera teknolojisi ile çok sık anılmaya başlandı. Peki ama neden? Her yeni modeli biraz daha incelten Apple artık bazı limitlere dayanmış durumda. Çift kamera teknolojisi ile alınacak görüntü kalitesini tek bir lensle vermek mümkün ancak bu telefonun kasası içerisinde daha fazla yer işgal etmek ve telefonu kalınlaştırmak anlamına geliyor. Dolayısıyla tüm parçaları bir araya getirince Apple’In çift kamera teknolojisini kullanması son derece makul duruyor.


Toplam 1 Yorum Var

  1. […] Kaynak:İphone 7 İçin Çift Kamera Teknolojisi Geliyor – TechGriff […]

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons