İphone Hologram Teknolojisi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İphone Hologram Teknolojisi

tarafından 8 Eylül 2016 Perşembe

 

iPHONE HOLOGRAM TEKNOLOJİSİ İLE GELİYOR

Akıllı telefon pazarında rekabet git gide kızışıyor. Son dönem de özellikle Apple ve Samsung arasında süren ciddi rekabete diğer birçok firma da dâhil oldu. Bu durum zaten tansiyonun yüksek olduğu akıllı telefon piyasasında daha da ciddi boyutlara ulaştı. Teknoloji savaşlarında Samsung VR (Virtual Reality) sanal gerçeklik, kavisli ekran, mükemmel çekimler yaratan kamera, üst düzey 4K video çekim olanağı, 2560X1440 Quad HD Super AMOLED yüksek çözünürlüklü ekranıyla en çok tercih edilen marka olarak zirve tırmanışını sürdürüyor. Hemen takibinde LG, Sony gibi rakipler bulunuyor ve kendi özgün teknolojileri ile fiyat performans dengesinde optimum noktada pazarda iddialarını sürdürüyorlar.

iphone-hologram-teknolojisi

APPLE’nin sessizliği çaresizlik mi? Yoksa kopacak fırtınanın habercisi mi? Rakiplerinin özellikli de kanlı bıçaklı hasmı Samsung’un durdurulamaz yükselişi ve ileri teknolojisi karşısında sessizliğini hala bozmayan Apple iPhone’si ile çok gizli AR-GE çalışmaları yürüttüğü söyleniyor. Oldukça sevilen ve çok tutan 5S modelinden sonra sadece iPhone 6 modelinde büyük ekran kullanarak küçük ekran ilkesini bırakan Apple Samsung’u taklit ettiği gerekçesiyle oldukça eleştiri almış hatta Samsung tarafından resmi olarak sosyal medya aracılığı ile bu durum ti ye alınmıştı. Daha sonra çıkan 6S’de 4K ekran teknolojisini ve büyük umutlarla beklenen iPhone 7 modelinde ise sadece kamera iyileştirmesi ve işlemci dışında bekleneni vermediği gerekçesi ile hayal kırıklığı yarattığı otoritelerce ifade edilmişti. Rakiplerini bir adım geriden takip etmesiyle de eleştirilen Apple tüm bunlara dur diyecek bir model için ciddi çalışmalar yaptığı söylentisi günden güne artıyor.

İphone 7 modelinde bir takım teknolojik çalışmaların yetişmediği gerekçesiyle konmadığı fakat çıkacak bir üst modelde yeni teknoloji ile kullanıcıları şaşırtacağı dedikodusu hakim. Bu söylentilerden en çok heyecanlandıranı Hologram teknolojisi. Peki Bu Hologram Teknolojisi nedir? Hologram teknolojisi lazer aracılığı ile görüntünün ve sesin 3 boyutlu olarak yeniden oluşturulması ve görüntülenmesidir. Bunu telefonlara yerleştirilecek mini projeksiyon aletleri aracılığı ile mümkün kılınabileceği öngörülmektedir. Apple ile ilgili uzun zamandır İphone hologram teknolojisi dedikodusu birçok teknoloji dergi ve sitede yazılıp çizilmekteydi. İlk bilgilerin o dönem sızdığı düşünülürse bugün çıkan söylentilerle beraber böyle bir çalışmanın sürdürüldüğü artık kanıtlanmaktadır. Heyecanla beklediği İphone hologram teknolojisi ile yansıtılan 3 boyutlu görüntüler holografik klavye ile telefona dokunmadan kullanım sağlayacak. Apple’in rakiplerine karşı uzun süredir koruduğu bu sessizliği üst düzey teknoloji ile bitireceği konuşuluyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons